Gadżety elektroniczne bawią w każdym wieku. Dostrzegają to oczywiście ich producenci i tak oto otrzymujemy tablet przeznaczony dla dzieci do lat 4.

Jak nie zgubić dziecka w supermarkecie

VINCI Tab to urządzenie skonstruowane specjalnie z myślą o dzieciach. Posiada miękkie krawędzie, które z pewnością oszczędza naszym pociechom wiele bólu oraz jest całkowicie pozbawiony kontaktu ze światem (brak wi-fi czy modemu 3G), co z kolei ma ułatwić rodzicom nadzór nad dziećmi. Poza tym Vinci to kawałek niezłego sprzętu. Procesor  ARM Cortex A8 1GHz512MB RAM i 7" wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 wyglądają zachęcająco. Gdy dodamy do tego jeszcze kamerkę 3 Mpix i odtwarzanie wszystkich najpopularniejszych formatów audio i wideo to otrzymujemy kawałek całkiem porządnego sprzętu.

Fotelik rosnący wraz z dzieckiem

VINCI nie jest jednak przystosowany do potzreb dzieci wyłącznie pod względem hardware'u. Również dołączone oprogramowanie w postaci gier edukacyjnych, filmów i piosenek odpowiednich dla niemowląt oraz poradnika dla rodziców, wskazuje na specyficzną grupę odbiorców. Biorąc jednak pod uwagę cenę urządzenia 389$ - 479$, wydaje mi się, że moje dzieci bawić sie raczej będą tradycyjnymi grzechotkami.

źródło: gizmag