Szwajcarzy znają się na składanych rzeczach, miniaturyzacji i ogólnie pojęcie ergonomii nie jest im obce. Na tym podłożu nie trudno oprzeć konstrukcję, na prawdę ciekawego pojazdu.

Rowerowy namiot

Swiss Voltitude to rower napędzany silnikiem elektrycznym. Bez pedałowania osiągniemy na nim prędkość 25 km/h, jednak wkładając nieco wysiłku w podróż, możemy poruszać się znacznie szybciej. Wbudowana bateria pozwala natomiast na przejechanie  do 40 km na jednym ładowaniu.

Rowerowa poduszka powietrzna

Jednak to nie osiągi decydują o wyjątkowości tego jednośladu. Dzięki unikatowemu systemowi EasyFold składa się on w przeciągu sekundy. Jednak i to nie koniec. Biorąc pod uwagę dość sporą wagę - 22 kg, nieporęcznie byłoby dźwigać nawet złożony pojazd. Dlatego również w pozycji złożonej można uruchomić silnik, który pomoże nam ciągnąc rower.

Rowerowy monstertruck

Dodatkowe wyposażenie stanowią hydrauliczne hamulce tarczowe oraz przednie i tylne oświetlenie LED. Za dodatkową opłatą rower wyposażyć można w przedni lub tylny bagażnik lub dołożyć kilka biegów. Rowerowe autostrady Jak na razie jednoślad dostępny jest jedynie na terenie Szwajcarii, jednak pod koniec 2011 r. powinna pojawić się możliwości jego zakupu dla mieszkańców innych krajów. źródło: gizmag