Choć możliwości aparatów montowanych w telefonach komórkowych z czasem stają się co raz większe, to niektóre opcje tradycyjnych "cyfrówek" wciąż pozostają dla nich niedostępne. Do niedawna jedną z tych opcji był tryb macro i tryb panoramiczny. Teraz, za sprawą magnetycznych obiektywów, fani kieszonkowej fotografii mogą zapomnieć o tych niedogodnościach.

Mini-obiektyw montowany jest do aparatu przy pomocy magnesu. Wokół "oka" aparatu przyklejamy specjalną obrączkę, do której następnie przymocowuje się obiektyw. W trybie wide-angel jest on w stanie rozszerzyć zasięg zdjęcia o 40%. W trybie macro pozwala on na wykonywanie zdjęć z odległości 10 - 23 mm.

[caption id="attachment_11412" align="aligncenter" width="580" caption="Zdjęcie w trybie macro"][/caption] [caption id="attachment_11415" align="aligncenter" width="580" caption="Zdjęcie w trybie wide-angle"][/caption] W ofercie producenta znalazł się też obiektyw rybie oko, zaokrąglający pole widzenia, w podobny sposób z jakim mamy do czynienia w drzwiowych "judaszach". Cena tego obiektywu to 25$, zaś wspominanego wcześniej 20$.

[caption id="attachment_11416" align="aligncenter" width="580" caption="Zdjęce w trybie rybiego oka"][/caption]

źródło: photojojo.com