Budzimy się rano, spoglądamy na zegarek i okazuje się, że budzik nie zadzwonił, a do pracy powinniśmy wyjechać jakieś 15 minut temu. Na poranną kawę nie ma czasu, choć wiemy, że w firmie będziemy praktycznie nieprzytomni ? to jeden ze scenariuszy, który trafia się aż nader często. Co prawda Handspresso Auto nie zadba o naszą punktualność, ale z łatwością zaparzy nam pyszną kawę w drodze do pracy.

 

Urządzenie to z pewnością przyda się również podczas wielogodzinnych podróży. A czym w ogóle jest Handspresso Auto? Na dobrą sprawę, to nic innego, jak samochodowy, ciśnieniowy ekspres do kawy. Urządzenie przypomina duży kubek termiczny i bez problemu zmieści się w standardowym uchwycie na napój. Opisywany gadżet zasilany jest z tradycyjnego gniazdka zapalniczki samochodowej, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do świeżej i gorącej kawy ? żadnych termosów, podgrzewaczy etc.

 

Mobilny ekspres pracuje z ciśnieniem 16 barów, co zdaniem producenta wystarczy do uzyskania idealnej, kremowej konsystencji kawy znanej z tradycyjnych domowych urządzeń. Niestety pojemność zbiornika na wodę to zaledwie 53 ml, więc urządzenie przeznaczone jest raczej dla samotnych kierowców.

 

Handspresso Auto trafił już do sprzedaży i kosztuje 149 euro. Być może producenci samochodów sami wpadną na pomysł, aby montować tego typu dodatki w swych modelach. Kierowcy ciężarówek, którzy codziennie pokonują setki kilometrów z pewnością doceniliby taki mobilny ekspres do kawy.

Źródło: Handspresso.com