Wedle starej, sprawdzonej tradycji, świeczki ustawiane są na torcie w takiej ilości, ile lat kończy jubilat. O ile w przypadku pierwszych, piątych czy ósmych urodzin pomieszczenie ich wszystkich na torcie nie będzie stanowiło problemu, o tyle w przypadku osób kończącej kilkadziesiąt lat, może być już nie lada trudnością. Na szczęście producenci artykułów urodzinowych są przygotowani na każdą ewentualność, oferując świeczki urodzinowe w kształcie cyferek, z których bez najmniejszych problemów ułożymy wiek jubilata ? nie wprowadzając się w uczucie zażenowania. Dotyczy to zarówno okrągłych urodzin, jak i tych o nierównej liczbie. W sprzedaży znajdziemy wiele różnorodnych modeli świeczek o połączonych ze sobą cyfrach, które tworzą konkretną ilość lat. A dzięki dwóm oddzielnym knotom, bez trudu można je zapalić.

tort urodzinowyW przypadku urodzin o nierównej liczbie, wybawieniem z opresji będą świeczki urodzinowe w formie pojedynczych cyferek, w których ułożenie konkretnej liczby lat, nie przysporzy kłopotu. Dostępne w rozmaitych kolorach i kształtach, co pozwoli w pełni dopasować je do stylistyki tortu.

A co dla dzieci?

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że maluchy ucieszą się na widok strzelających świeczek urodzinowych, które paląc się przez kilka minut, będą świetnym tłem dla pamiątkowych zdjęć i filmików. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa, warto jednak odpalać je na zewnątrz lub w dobrze wentylowym pomieszczeniu, gdyż pozostawiają po sobie niemiły, nieco duszący zapach. Alternatywą mogą okazać się dekoracje przedstawiające ulubione postacie bajkowe lub motywy dziecięce. Żadnym problemem nie będzie zakup świeczki urodzinowej z Elsą, Myszką Miki czy bohaterami Psiego Patrolu.