Remontujesz mieszkanie i zastanawiasz się, jakie wybrać krzesła do salonu? A może po prostu znudziło Ci się już dotychczasowe wyposażenie i chcesz spróbować czegoś nowego? Twój salon jest miejscem, gdzie będzie spotykać się cała rodzina, warto więc zadbać o wygodę, osób, które będą tam przebywać. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny rodzaj krzesła, to w poniższym artykule przedstawimy Państwu kilka propozycji, które idealnie wpasują się do każdego stylu Twojego mieszkania! Krzesła w salonie czy w jadalni, gdzie będziemy spędzać wspólny czas z rodziną podczas spokojnego niedzielnego wieczoru, urodzinowej imprezy czy wigilijnej kolacji powinny być przede wszystkim wygodne. Odpowiednio miękkie i posiadające dobry kąt odchylenia pozwoli nam i naszym bliskim miło i komfortowo spędzić czas.

Krzesła w stylu klasycznym

Zapewne każdy z nas kojarzy krzesło w stylu klasycznym. Solidne, niezwykle ciężkie i wysokie krzesła były przed wiekami tworzone dla najbogatszych grup społecznych. Ich gabaryty miały symbolizować pozycję społeczną. Ciekawą odmianą tych siedzeń jest krzesło z kołatką. Drewnianą, przyjemną w dotyku konstrukcję, wzbogaci metalowy element zwany kołatką. Metalowe zdobienie ma nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną, ale również i praktyczną. Kołatka była montowana, aby ułatwić przenoszenie mebla. Jak już wspominaliśmy krzesło z kołatką, należy do mebli klasycznych, które są ciężkie, a metalowy element służył jako pomoc przy przenoszeniu siedziska.

Krzesła w stylu nowoczesnym

Dla fanów nowoczesnego designu ciekawą alternatywę krzesła z kołatką stanowić będą krzesła nowoczesne. Przykładem takiego krzesła jest zaprojektowany i wykonany ze sklejki przez Arne Jacobsena krzesło ?Mrówka?. Wśród oferty sklepów meblowych znajdziemy wersje z czterema nogami oraz innowacyjne modele z? trzema nogami! Krzesło pikowane z kołatką

Krzesła stylizowane

Czym są krzesła stylizowane? To wyjątkowe siedziska, których jakość i wykonanie doceniamy dopiero podczas długich posiedzeń jak na przykład te przy świątecznym stole czy innych uroczystościach rodzinnych. Niezwykle komfortowe i miękkie krzesła pozwalają nam zachować przyjemność z siedzenia przez długie godziny. W sklepach meblarskich można znaleźć wiele krzeseł w różnych stylach. Tylko od nas zależy jaki styl dobierzemy do swojego mieszkania. Klasyczne krzesła z kołatkami stanowią ciekawą odmianę i mogą pomóc zaskoczyć Twoją rodzinę i znajomych wystrojem Twojego pomieszczenia. Z kolei nowoczesne krzesła zapewnią bliskim wygodę i komfort podczas długich posiedzeń w rodzinnym gronie.