Strój do Triathlonu - na co zwracać uwagę?

Coraz więcej osób w Polsce uprawia sport. Dużym powodzeniem cieszy się bieganie - bardzo popularyzowane przez znane osoby oraz kampanie reklamowe. Nic dziwnego, to najprostszy i najtańszy sposób na codzienną dawkę ruchu. Wielu biegaczy próbuje swoich sił w specyficznej dyscyplinie, jaką jest Triathlon. Łączy ona pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie na określonych dystansach. Jest to dziedzina sportu, która wymaga od zawodników ogromnej wytrzymałości.

Strój do triathlonu jako jeden z elementów niezbędnego sprzętu

W jaki sprzęt należy się zaopatrzyć, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z Triathlonem? Zacznijmy od butów. Kupując buty do biegania, zwracamy uwagę na przede wszystkim na naszą biomechanikę. Następny element to rower. Na początku przygody z Triathlonem wystarczy rower górski lub szosowy, który używamy na co dzień. Kask, buty rowerowe oraz zestaw narzędzi to kolejne punkty z listy.

Strój triathlonisty

Nikogo na pewno nie zdziwi fakt, że strój do triathlonu powinien być przede wszystkim wygodny. Przed nami ogromny dystans do pokonania w wodzie i na lądzie. Ubiór nie może zatem krępować naszych ruchów, powinien za to wspomagać indywidualne możliwości. Nowoczesne materiały, z których szyte są stroje dla triathlonistów, idealnie przylegają do ciała. Dodają zawodnikom sprężystości, a w wodzie pomagają uzyskać lepszą wyporność. strój do triathlonu

Na co zwracać uwagę przy zakupie stroju?

Materiał musi być lekki, wytrzymały i przewiewny. Strój do triathlonu powinien zapewniać odpowiednią ciepłotę ciała oraz wspierać jego aerodynamikę. Pamiętajmy o komforcie podczas jazdy rowerem. Dobry strój musi zabezpieczać krocze przed otarciami, a odpowiednio zaprojektowana wkładka zapewniać właściwą wentylację. Nowoczesny strój do triathlonu pomaga odciążyć plecy podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na szwy, które powinny być płaskie i maksymalnie wytrzymałe. Kolejna sprawa to bezpieczny zamek, który nie będzie podrażniał klatki piersiowej podczas ruchu. Pamiętajmy, że to w pierwszej kolejności ubiór będzie wpływał na naszą dynamikę. Jednak nie warto od razu kupować najdroższych i najnowocześniejszych modeli. Dla początkujących triathlonistów dobrym rozwiązaniem jest kupno używanego sprzętu, w tym również i stroju.