Zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać Segway w wersji offroad? Jeżeli tak, oto jest odpowiedź!

Firma BPG Werks, której szefem i założycielem jest Kanadyjczyk Ben Gulak pracuje właśnie nad pojazdem o nazwie DTV Shredder, którego prototyp widzimy na powyższym zdjęciu.

Docelowe osiągi pojazdu to prędkość maksymalna na poziomie 97 km/h i silnik spalinowy o mocy 48 KM (2x tyle co Maluch!). Prezentowany prototyp nie jest jednak jeszcze tak potężny - osiąga jedynie 48 km/h przy mocy silnika 18 KM.

Podstawowym przeznaczeniem pojazdu jest sport wyczynowy. Jak mówi Gulak:

Naszym celem jest stworzenie mocnego, sportowego pojazdu, który mieściłby się w bagażniku samochodu [...] Marzy nam się mała platforma o wielkich możliwościach - porównywalnych z Quadem czy motocyklem crossowym.

Jednak jak się okazuje, nie tylko fani sportów ekstremalnych doceniają pomysł Gulaka. Zainteresowanie projektem wykazała Armia amerykańska, która chętnie wyposażyła by w Shreddery swoje służby medyczne.

BPG Werks negocjuje obecnie z potencjalnymi wykonawcami, chętnymi podjąć się seryjnej produkcji pojazdu. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się na rynku w ciągu 12-18 miesięcy, a ich cena nie powinna wymknąc się z przedziału 3500 - 4000$.

źródło: gizmag