Jak powszechnie wiadomo kodeks drogowy zabrania używania telefonu komórkowego w czasie prowadzenia samochodu. Zakaz ten wydaje się jeszcze bardziej oczywisty w przypadku jazdy na motocyklu. Co jednak gdy po prostu musimy z kimś porozmawiać, a nasza słuchawka bluetooth nie mieści się pod kaskiem? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi IDIPHONE.

Kask z lusterkiem

Urządzenie zostało skonstruowane specjalnie z myślą o motocyklistach. Wystarczy zamontować w naszym kasku specjalny uchwyt, który pełni jednocześnie funkcję słuchawki. Gdy tylko umieścimy w nim urządzenie, połączy się ono za pośrednictwem technologii bluetooth z naszym telefonem i umożliwi nam bezpieczne rozmawianie i słuchanie utworów muzycznych. Ciekawa funkcją jest też użycie IDIPHONE'a do komunikacji pomiędzy motocyklistami. W tym wypadku zasięg urządzenia wynosi 200 m.

Jednokołowy motor

Aby informacja była pełna należy dodać, że gadżet wyposażony jest we wbudowaną baterię, ładowaną przy pomocy złącza USB i jak na razie jest tylko konceptem studia Vinaccia Integral Design.

źródło: vinacciaintegraldesign.blogspot.com