Lato coraz bliżej a razem z nim nadchodzą wesela, przyjęcia urodzinowe i inne rodzinne imprezy. Jak wiadomo, podczas nich istotne jest dobre jedzenie czy odpowiednio dobrane napoje. Okazuje się jednak, że równie ważny jest wystrój, który pozwala na wprowadzenie odpowiedniej atmosfery. Dobór pasujących do siebie dodatków jest także dobrą okazją do stworzenia przyjęcia w jednym, spójnym stylu, wiążącym się na przykład z naszymi zainteresowaniami. Jak zatem osiągnąć zamierzony efekt?

Efektowna dekoracja stołu

Słoiki ozdobne - praktyczne i efektowneNa stole zazwyczaj królują przekąski i napoje. Warto jednak wśród nich ustawić nawet niewielkie elementy dekoracyjne nawiązujące do tematu przyjęcia. Świetnym rozwiązaniem są w tym przypadku słoiki ozdobne, które możemy wykorzystać na przykład jako świeczniki. Nie zajmą one dużo miejsca a znajdująca się w niech świeca czy mały tea light będą bezpieczne. Ponadto, dzięki możliwości wymiany wkładu, naczynka będą zawsze czyste a ich podmiana zajmie dosłownie kilka chwil.

Słoiki ozdobne świetnie sprawdzą się także w przypadku dekoracji roslinnych. Zapewne każdy z nas słyszał o popularnych w ostatnim czasie lasach w słoiku. Aby je wykonać samodzielnie w domu, wystarczy zakupić potrzebne materiały na przykład w sklepie internetowym i w określony sposób je połączyć. Tak dekoracja może stanowić uzupełnienie przyjęć urządzanych w stylu boho bądź rustykalnym. Co więcej, później możemy ją z powodzeniem przechowywać jako element dekoracyjny naszego mieszkania.

Wesele - dekoracje hand made

Współcześnie, coraz więcej panien młodych decyduje się na własnoręczne wykonanie dekoracji weselnych. Ma na to wpływ nie tylko niższa cena takiego rozwiązania, ale również możliwość spędzenia wspaniałego czasu podczas przygotowań. Balony, elementy grewniane, girlandy kwiatów i efektowne makramy to tylko niektóre z propozycji ozdób hand made. Również tutaj przydatne okazują się słoiki ozdobne, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Sprawdzą się między innymi jako świeczniki na stołach czy wazony na kwiaty. Można również z powodzeniem użyć ich przy urządzaniu stołów z alkoholem czy popularnych barów ze słodyczami. Kolorowe żeli i cukierki wsypane do małych, ozdobnych słoików już same w sobie będą niepowtarzalną dekoracją. Słoiki sprawdzą się także jako pojemnik na słomki czy inne dodatki do drinków. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na zakup bezbarwnych pojemniczków (np. ze strony: https://alleglass.pl/pl/c/Sloje-Ozdobne-Szklane/208), będziemy mogli własnoręcznie je udekorować w taki sposób, aby wkomponowały się w styl i tematykę naszego wesela.