Gospodarstwa oraz drobne działki szczególnie w okresie letnim narażone są na ataki ze strony różnorodnych szkodników. Kuny, krety, listy, szczury oraz przechodzące dzikie zwierzęta potrafią szybko wyrządzić duże szkody w obejściu. Jeśli posiadamy zwierzęta hodowlane trzeba dodatkowo zadbać o ich bezpieczeństwo. W takich wypadkach wykładanie trutek oraz innych chemicznych specyfików naraża niepotrzebnie nasz inwentarz. Obejście oraz bardziej ?strategiczne? miejsca na działce lub w gospodarstwie trzeba wydajniej zabezpieczyć.

Płoty i ogrodzenia

Tradycyjne ogrodzenie sprawdzi się przy próbie zatrzymania większego zwierzęcia jak np. dzika, ale i to nie zawsze się udaje. Mniejsze szkodniki nie mają problemów z przedostaniem się na teren posesji. Do tradycyjnych pułapek na szkodniki warto dodać elektryczne ogrodzenia, które zniechęcą szkodniki do powrotu. Pastuch elektryczny na kuny oraz inne drobne zwierzęta będzie tu dobrym rozwiązaniem. Pastuch elektryczny na kuny może zostać łatwo rozstawiony wokół ważniejszych części gospodarstwa. Niewielki impuls elektryczny odstrasza zwierzę, nie zabijając go. Jest to środek humanitarny, który przez swoją skuteczność cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony ceniących sobie jakość konsumentów. Pastuchy elektryczne to obecnie coraz powszechniejszy standard. Narzędzie tego typu daje szerokie pole do manewru ? ogrodzenia można rozstawiać pod różnymi kątami, na nawet bardzo dużej powierzchni. Jest to znacznie efektywniejsze niż kładzenie pojedynczych pułapek (nawet tych wyłożonych wabikami), które coraz częściej są omijane przez zwierzęta. Szkodniki się uczą, gdzie jest niebezpieczeństwo. Pastuch elektryczny na kuny oraz inne drobne szkodniki ma na celu odstraszenie zwierzęcia na dłużej.

Cena nie jest wygórowana

pastuch elektryczny na kunyCenowo pastuch elektryczny na kuny dobrej jakości to wydatek rozpoczynający się od 400 zł. Biorąc pod uwagę jego skuteczność w minimalizowaniu (a nie raz zupełnym wyeliminowaniu) strat spowodowanych przez drobne szkodniki, nie jest to wydatek duży, który szczególnie uszczupli portfel. Na rynku istnieje wiele zróżnicowanych modeli, dzięki temu można szybko dopasować wariant do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości budżetowych. Pastuchy elektryczne na szkodniki to dopełnienie zaplecza narzędziowego na lato, które zwyczajnie jest potrzebne. Bez tego jesteśmy skazani na zwykłe pułapki oraz w dużej mierze szczęście ? licząc, że zadziałają. Pastuchy lepiej zabezpieczają działkę oraz gospodarstwa, pozwalając się skupić na innych priorytetach niż walka ze szkodnikami oraz szacowanie strat, gdy jedna z potyczek została przegrana.