Rowerem na deszczu

Nic to przyjemnego, gdy podczas rowerowej przejażdżki zaskoczy nas oberwanie chmury. W takich ekstremalnych warunkach błotniki i przeciwdeszczowa peleryna wydają się być zupełnie nieprzydatne. Czas jednak skończyć lamentacje, bowiem w końcu powstaje konstrukcja skutecznie chroniąca cyklistów przed deszczem.

Rowerowy namiot

Projekt Inflatable Fairing jest dziełem designera Moshena Saleha. Przetłumaczenie angielskiej nazwy pozwala odkryć najważniejsze cechy tej konstrukcji. Po pierwsze (inflatable - dmuchany) jest ona nadmuchiwana, więc nie ma problemu ze zmieszczeniem jej w plecaku i użyciem dopiero w odpowiednim momencie. Po drugie (fairing - owiewka) jej obły kształt wzorowany jest na kropli, co czyni ją bardziej opływową i aerodynamiczną.

Rowerowa poduszka powietrzna

Jedyne co wzbudziło nasze obawy w tym projekcie (poza faktem, ze jest to tylko projekt) to mocowanie owiewki do jakiegoś dziwnego roweru. Na szczęście komentarz wynalazcy rozwiewa wszelkie wątpliwości - Inflatable Fairing pasuje do wielu rodzajów rowerów, tzn. będzie pasować jeżeli ktoś zdecyduje się zainwestować w ten wynalazek.

źródło: trendhunter.com