Ekologia pełną parą! Zgłoś swój udział do kolejnej edycji konkursu RE-ACT Fashion Show na najlepszą kolekcję recyklingową.

Trashion, upcykling, ecomoda to najnowsze trendy w modzie na całym świecie. Coraz bardziej popularna staje się oryginalność materiałów, z których awangardowi twórcy tworzą swoje kolekcje. To wszystko stało się inspiracją dla RE-ACT Fashion Show - recyklingowego pokazu mody i konkursu dla młodych projektantów. Już na początku maja odbędzie się druga edycja tego wydarzenia, które rozpocznie tydzień mody FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2010 w Łodzi.

RE-ACT jest wydarzeniem promującym etyczny i ekologiczny wymiar mody i projektowania. Właśnie dlatego na pokazie zaprezentują się ekologiczne marki z Polski i Europy. ?W tym roku odwiedzi nas ekologiczna marka GoodOne z Londynu, która pokazała sie między innymi na wystawie Estethica London Fashion Week 2010.? - mówi Barbara Sokołowska ? Urbańczyk z SBS Public Relations ? organizator pokazu. RE-ACT to przede wszystkim projekt, który ma na celu promocję młodych artystów, dlatego finałem pokazu mody będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą kolekcję recyklingową. Uczestnicy powalczą o główną nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys złotych. Jeśli jesteś więc pełnym zapału projektantem ? zgłoś swoje uczestnictwo wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.re-act.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 Marca 2010.

RE-ACT to święto ekologicznej mody, które wspierają także polscy projektanci i rodzime gwiazdy. W tym roku w jury konkursu zasiądzie m.in. piosenkarka i producent muzyczny Maria Sadowska oraz projektantka Monika Onoszko, które zostały oczarowane ubiegłoroczną edycja konkursu. Swoją obecność potwierdziła także Joanna Paradecka, główny projektant marki Hand Remade, a także Bartkek Michalec oraz fotograf Mateusz Stankiewicz. Ambasadorką marki w tym roku została Vegan Queen czyli nowojorska projektantka polskiego pochodzenia Evelina Kulikovsky- Zduńczyk. Vegan Queen to luksusowa linia ekologicznych torebek, które docenione zostały przez amerykańskie gwiazdy takie jak Michelle Obama, Natalie Portman czy Demi Moore. Swoją 'kryształową' kolekcję, której przekazem jest dążenie do czystej krystalicznej postaci matki ziemi, pokaże również Agnieszka Kawala -Surma, ubiegłoroczna jurorka RE-ACT.

Tegoroczna edycja zostanie także urozmaicona dzięki warsztatom przeprowadzonym w jednej z łódzkich uczelni artystycznych. Uczestnicy poznają trendy w modowym recyklingu, nauczą się kreatywnie wykorzystywać materiały wtórne pod okiem profesjonalistów z GoodOne, tworząc własne kreacje.

Popatrzcie na pierwsze trzy miejsca ostatniej edycji re-act!

Futureblog jest patronem medialnym imprezy, więc możecie spodziewać się kolejnych artykułów w klimatach Re-Act!