26 października Łódź po raz kolejny została opanowana przez modę spod znaku eco. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i kolejna, trzecia już edycja Re-Act Fashion przeszła do historii. Nastał zatem czas podsumowań.

W tym roku, eko-projektanci mieli szansę na zdobycie tytułu Re-Kreatora. Do finału awansowało 20 młodych designerów. Zanim jednak zaprezentowali oni swoje kreacje, na wybiegu pojawiły sie modelki, prezentujące kolekcję zwyciężczyni Re-Act z 2009 r. - Sylwii Rochali.

Re-Kreatorem została Andrea Pojezdalova. 22-letnia studentka Wydziału Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie. Wraz z tytułem otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 000 zł. Swoją kolekcją White, inspirowaną słowackimi strojami ludowymi zachwyciła Jury.

Wyróżnienie Fundacji "RE-ACT" otrzymał Ricardo Ramos, którego kolekcja powstała w 100% z materiałów z odzysku - elementów tradycyjnych fartuchów, spódnic i kamizelek. Kamila Niedzwiedzka również została nagrodzona wyróżnieniem przyznanym przez MPO. Jej kolekcja została stworzona z wykładziny PCV oraz męskich koszul.

Po emocjach konkursowych, na zakończenie imprezy swoja kolekcję zaprezentowała gwiazda wieczoru ? brytyjska marka Goodone. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i już z niecierpliwością wyczekujemy edycji 2012.