78

Wszystko wskazuje na to, że Futureblog na początku czerwca 2009 zagości w Łodzi. Dlaczego? Odbędzie się tam RE-ACT Eco Project oraz RE-ACT Fashion Week.

RE-ACT Fashion Show to unikalne wydarzenie w świecie mody, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie. Młodzi projektanci z Polski i zagranicy staną do rywalizacji o najlepszą kreację recyklingową. Przed konkursem swoją kolekcję zaprezentuje główny projektant LAC ET MEL ? Gregor Clemens, uznany przez brytyjski Vogue jednym z największych współczesnych wizjonerów świata mody. Twarzą imprezy będzie Iza Miko ? najbardziej ekologiczna polska gwiazda. Podczas imprezy przedmioty codziennego użytku stworzone z surowców wtórnych złożą się na wystrój sali.

RE-ACT Eco Project - 1-7.06.2009 - Galeria Łódzka

Od 1 do 7 czerwca w Galerii Łódzkiej zagoszczą: eko-design i eko-technologie. Zobaczymy m.in. elementy wystroju mieszkań wykonane z surowców wtórnych, a także najnowocześniejsze technologie pomagające zaoszczędzić energię i zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do środowiska. Dzięki interaktywnym makietom i symulatorom, będzie można przyjrzeć się różnym procesom i zmianom zachodzącym w eko-systemie. Firmy świadome ekologicznie i społecznie będą mogły zaprezentować profil firmy poprzez wystawienie swojego standu z asortymentem. 6 i 7 odbędzie się specjalny pokaz finałowych kreacji młodych projektantów, które brały udział w RE-ACT Fashion Show.

RE-ACT Eco Project ma również charakter edukacyjny. Projekt ma na celu przedstawienie idei recyklingu, procesu przetwarzania odpadów i możliwości wykorzystania surowców wtórnych w życiu codziennym. Wierzymy, że niedługo wszyscy będziemy eko.

80

Warto wspomnieć, że organizatorzy ogłosili konkurs dla młodych projektantów mody!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą kreację recyklingową, która odbędzie się w ramach RE-ACT Fashion Show - ekologicznego pokazu mody. RE-ACT Fashion Show to finałowa impreza FashionPhilosophy Fashion Week - pierwszego, międzynarodowego tygodnia mody w Polsce. Główna nagroda to 15 000 złotych i udział w listopadowym pokazie Catwork w Dreźnie! W jury zasiądą m.in. Gregor Clemens - główny projektant ekologicznego domu mody LAC ET MEL - uznany przez brytyjski Vogue jednym z współczesnych wizjonerów mody, Alexandra von Schledorn - wieloletni redaktor Burdy, czy Grzegorz Maldoror Matląg.

82

Jak sami widzicie sporo się będzie działo w ciągu całego tygodnia w Łodzi. My na pewno nie przepuścimy sobie takiej okazji i się tam wybierzemy. Jeżeli macie czas, albo szczęśliwie akurat w Łodzi mieszkacie to zapraszamy Was także! Dla tych, którzy nie znajdą czasu, czekać będę obfite relacje oraz materiał wideo i zdjęcia na Futureblogu! :) Na koniec krótki filmik dla miłośników mody.. albo miłośników pięknych modelek - jak kto woli.