Młodzi artyści tworzący unikatowe, recyklingowe kolekcje ubrań, dodatków i biżuterii. Ekokawiarnia, SPA wykorzystujące naturalne kosmetyki, pokazy ekologicznej kuchni- to wszystko, już niebawem czeka na nas w Łodzi w ramach RE- ACT Concept Store. Na czas pięciu dni, między 13 a 17 października niewykorzystana dotychczas powierzchnia w Manufakturze, zamieni się w ekoprzestrzeń sztuki.

RE-ACT Concept Store to niewątpliwie miejsce niebanalne. Surowy, a jednocześnie stylowy lokal, tuż obok tawerny Pepe Verde podzielony zostanie na dwie aleje. Aleja Sztuki Recyklingowej prezentować będzie młodych artystów z całej Polski, którzy projektują ekologiczne i recyklingowe dodatki, odzież czy biżuterię. Karina Królak, Patka Smirnow czy Maldoror to tylko kilka nazwisk na długiej i imponującej liście RE-ACT Concept Store. Swoje miejsce w Alei Sztuki będzie miała także Joanna Paradecka - znana ekoprojektantka, nazywana mistrzynią hand remade?u.

Druga z alei - Aleja Fair Trade gościć będzie marki odpowiedzialne społecznie. W RE-ACT Concept Store będzie można zakupić ubrania z bawełny organicznej firm, których filozofia opiera się na poszanowaniu zarówno środowiska, jak i ludzi, z którymi współpracują. Będzie także okazja skorzystać z zabiegów SPA i wypróbować w 100% naturalne kosmetyki Pat&Rub zawierające bogactwo wód kwiatowych, olei i ekstraktów roślinnych z ekologicznych upraw. W RE-ACT Concept Store, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną również rewolucyjne krzesła produkowane przez firmę Emeco 111 Navy Chair- wykonane z co najmniej 111 plastikowych butelek pochodzących z odzysku.

Po spacerze, zakupach i wizycie w SPA czas na relaksacyjną, oczywiście ekologiczną kawę. W ekokawiarni RE-ACT Concept Store będzie można wypić filiżankę aromatycznej kawy bądź czekolady Fair Trade. Swoją premierę będzie miała przygotowana specjalnie na tę okazję RE-ACT Praliné- ekskluzywna pralinka powstała na bazie ekologicznej, francuskiej czekolady. Podczas uroczystego otwarcia, w środę 13.10, o godz. 13:00 będą miały także miejsce pokazy kuchni regionalnej wykorzystującej naturalne, świeże zioła.

O tym, że warto pojawić się w RE-ACT Concept Store nie trzeba pewnie nikogo długo przekonywać. Każdy, kto interesuje się modą i ceni sobie ekologiczne inicjatywy powinien odwiedzić ekoprzestrzeń w Manufakturze. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.re-act.pl.