Przedstawiamy kolejny niezwykle ciekawy projekt polskich designerów, tym razem są to dwie panie - Marcela Kawka i Izabela Cichecka. Produkt nazwano roboczo "Health guard" i został pomyślany jako urządzenie dla osób starszych, które zapominają o podstawowych rzeczach codziennych, lub popełniają zwykłe pomyłki, które mogą źle odbić się na ich zdrowiu.

Urządzenie to jest mocowane do lodówki wraz z czytnikiem kodów paskowych (RDIF). Właśnie dzięki temu czytnikowi Health Guard kontroluje co jest w lodówce, co zawierają produkty, jakie leki biorą podopieczni, daty ważności produktów, wartości odżywcze posiłków i ostrzeżenia o niebezpiecznych dla alergików składnikach - wszystko to przedstawione na bardzo czytelnym i prostym w użyciu panelu dotykowym.

Ponadto urządzenie posiada możliwość pozostawienia wiadomości zarówno tekstowych jak i głosowych (kiedy wiadomość ma być dłuższa a starszej osobie zajęło by zbyt dużo czasu jej napisanie). Można też monitorować stan naszej lodówki i tworzyć listę zakupów. Nie wiem co o tym myślicie, ale dziwię się, że urządzenie skierowane jest wyłącznie do osób starszych. Ja sam nie raz zapominam co traci ważność w mojej lodówce, co należałoby kupić itd. Genialny pomysł, brawo dla naszych Polek! :)