252

Targi E3, coroczne święto światowego rynku gier, to jak zawsze okazja do prezentacji najnowszych pomysłów i rozwiązań. Gracze, producenci, sprzedawcy czekają na to wydarzenie z utęsknieniem. Tegoroczne targi dopiero co się skończyły i pewnie za dużo byśmy o nich nie wspomnieli (bo nie piszemy tutaj o grach przecież) gdyby nie jeden produkt, który szczególnie zwrócił moją uwagę.

Rzecz będzie o konsolach. Pewnie wielu z Was już miało okazję się przekonać jak fajnym urządzeniem jest np. Playstation, Xbox lub Nintendo Wii. No właśnie, to ostatnie rozpoczęło nowy trend, w którym do sterowania wykorzystywano nasze ruchy i bezprzewodowy kontroler. Co prawda niby Playstation 3 też to ma, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Natomiast w Wii grając w tenisa musimy się sporo namachać. Jak widać Microsoft i ich Xbox 360 został nieco w tyle, ale właśnie na tegorocznych E3 dali swoją odpowiedź.. i była to odpowiedź godna giganta z Redmont.

Project Natal to zaprezentowany przez Microsoft sposób na granie wyłącznie przy użyciu ruchów naszego ciała. Ma być stosowane właśnie w konsolach Xbox 360 i jest dużym krokiem naprzód w stosunku do Nintendo Wii. Nie będę się zbytnio rozpisywał jak to działa, bo najlepiej zobaczycie to sami na poniższym filmiku :) Projekt zdecydowanie robi wrażenie, prawda? Niestety na chwilę obecną stara bajka: cena i termin nieznany. Źródło: xbox.com