index_banner

Dzisiaj przedstawiam Wam obiecany artykuł o ciekawej inicjatywie firmy Project Frog. Gwoli przypomnienia firma ta specjalizuje się w ekologicznym budownictwie prefabrykowanym łącząc jednocześnie najnowszą technologię, szybkość budowy oraz tani koszt. Więcej możecie znaleźć w naszym poprzednim artykule na ich temat. Tym razem opowiem o projekcie GoZero. Co to takiego? Zobaczmy co mają do powiedzenia sami inicjatorzy:

Ideą projektu GoZero jest budowanie budynków i domów, które będą wytwarzały więcej energii niż zużywają. Uzyskują to budując "mądre budynki" jak sami je nazywają, takie które zaprojektowane są aby wykorzystywać energię w najbardziej efektywny sposób. Jednocześnie zapewniają wykorzystanie energii odnawialnych (wiatru, słońca). Ponadto GoZero to także wykorzystywanie do budowy materiałów z recyklingu, nietoksycznych, nieszkodliwych dla środowiska.

zero_install1

Cytując ProjectFrog "Klasa przyszłości jest już klasą codzienności". Chodzi im o fakt wybudowania przez firmę wzorcowego projektu klasy szkolnej przy okazji International Greenbuilding Conference 2008, która odbyła się w Bostonie. Project Frog dokonał pokazowej budowy w 7 dni, co mogliście obejrzeć na filmiku.

zero_install2

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie domowej projektu, na którą serdecznie zapraszamy.