Mało znana substancja o rewelacyjnych efektach - to właśnie dziegieć otrzymywany z brzozy. Czym jest dziegieć? Jest to ciemny roztwór o niesamowicie charakterystycznym zapachu. Na naszej skórze można stosować go bez rozcieńczania, ale warto łączyć go z kremami oraz balsamami. Dlaczego pomimo rewelacyjnych efektów dziegieć to rzadki kosmetyk na naszych półkach? O problemach z łupieżem oraz o dobrych kosmetykach, które w mig uporaj się z niechcianą dolegliwością dowiesz się już w poniższym artykule.

Łupież i jego objawy

Objawami tej dolegliwości jest pojawiający się na naszych włosach mało estetyczny złuszczony naskórek. Nie jest on jednak groźny, a stanowi raczej problem natury estetycznej. Łupież nie jest zaraźliwy, lecz ciężko się go pozbyć raz na zawsze z naszej głowy. Dlaczego pojawia się na naszej głowie?

Przyczyny łupieżu

Jedną z głównych przyczyn jest sucha skóra. Wzmożona ilość osób posiadająca łupież pojawia się zazwyczaj w okresach zimowych. Jest to spowodowane gorącym pomieszczeniem, gdzie głównie tam przesuszamy naszą skórę głowy. Kolejną przyczyną, która może spowodować pojawienie się łupieżu jest brak systematycznej higieny głowy i włosów. dziegieć brzozowyŁój oraz martwe komórki gromadzą się na naszej głowie i nie są regularnie usuwane. W wyniku tego możemy szybko spodziewać się białych płatków na naszej głowie. Kolejną przyczyną występowania łupieżu jest obecność łuszczycy czy egzemy. Stosowanie wcześniej nie sprawdzonych środków do higieny włosów również może przyczynić się do powstania łupieżu. Problem jednak pojawia się najczęściej wtedy, gdy używamy zbyt dużo środków do pielęgnacji naszej głowy oraz włosów.

Jak pozbyć się łupieżu?

Nie jest to przypadłość, którą zniwelujemy w przeciągu paru dni. Aby pozbyć si e łupieżu na dobre, należy systematycznie stosować specjalne środki domycia włosów. Wspomniany dziegieć brzozowy to jeden ze specyfików, który pozwoli nam uporać się z mało estetyczną dolegliwością. Jest to nadal rzadko stosowany kosmetyk na naszej półce a szkoda, działa najlepiej z wszystkich dostępnych produktów na łupież w aptece. Być może jest to spowodowane jego dla niektórych nieprzyjemnym zapachem, który odstrasza do stosowania go na swojej głowie. Jest to jednak tylko zapach, a wspomniany dziegieć brzozowy jest zbawienny nie tylko na problemy z łupieżem, ale i na łuszczycę czy problemy skórne na twarzy. Oprócz stosowania sprawdzonych kosmetyków, warto postawić na zdrową dietę. Jadłospis, który będzie uzupełniony w najpotrzebniejsze mikroelementy będzie dbał o kondycję naszej skóry nie tylko na głowie, ale i na całym ciele.