Oferujesz usługi kosmetyczne lub jesteś lekarzem specjalistą z własnym gabinetem? Niezależnie, czy w Twojej ofercie można znaleźć zaawansowane i skomplikowane badania dotyczące stanu zdrowia, czy zabiegi kosmetyczne, piercing, czy tatuowanie – potrzebujesz zaawansowanych i nowoczesnych narzędzi, które wyeliminują zagrożenie i dyskomfort u Twoich pacjentów lub klientów.

Same akcesoria i elementy wyposażenia to nie wszystko. Higiena to podstawa, która eliminuje ogromne ryzyko zakażenia lub zachorowania – niezależnie, czy jest to czas epidemii, czy standardowy dzień pracy. Preparat do dezynfekcji narzędzi stanowi zatem niezbędny produkt, który musi być dostępny w każdym gabinecie lub salonie. Biorąc jednak pod uwagę, że jest on eksploatowany w hurtowych ilościach, należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich środków i sposobów zakupu, by były one efektywne.

Jak wybrać odpowiedni środek?

Każdy specjalista ma własne preferencje i oczekiwania. Jeśli jesteś w stanie określić to, czego oczekujesz od środków dezynfekujących, dużo łatwiej znaleźć Ci zadowalający preparat do dezynfekcji narzędzi. Pamiętaj, że na tematycznych grupach możesz spotkać osoby działające w tej samej branży, co Ty. Dzięki temu zdobędziesz ogromne wsparcie i pomoc w wyborze zadowalającego dla siebie asortymentu. To naprawdę przydatne – zwłaszcza na początku swojej drogi zawodowej.

Preparat do dezynfekcji narzędzi – kupuj rozsądnie!Składaj zamówienia w rozsądny sposób

Skoro masz pewność, że preparat do dezynfekcji narzędzi będzie często wykorzystywany w Twoim salonie lub gabinecie, musisz pamiętać o tym, by zrobić od razu zakup hurtowy. Jeśli będziesz regularnie korzystać z tej samej hurtowni i każde zamówienie będzie opiewać na stosunkowo dużą ilość asortymentu, możesz liczyć na to, że z czasem otrzymać atrakcyjne rabaty z tytułu programu lojalnościowego. Ustal jednak takie możliwości i ewentualne warunki współpracy już na początku, by wiedzieć, czy będzie to w ogóle możliwe w przyszłości.

Używaj ich zgodnie z zaleceniami

Jak często należy wykorzystywać preparat do dezynfekcji narzędzi? Po każdym pacjencie i należy zadbać o to, by zarówno nasze narzędzia, akcesoria, pomoce, jak i meble były czyste, sterylne oraz przygotowane do tego, by z czystym sumieniem i spokojem przyjąć następną osobę na zabieg. Oczywiście w przypadku metali i różnego rodzaju niewielkich urządzeń, musimy pamiętać o stosowaniu takich sprzętów, jak różnego typu sterylizatory. Gdy chodzi jednak o łóżko, fotel lub powierzchnie stołów, preparat do dezynfekcji narzędzi i delikatna szmatka, będą w pełni wystarczające.