Poznaj ekrany dotykowe i ich szerokie zastosowanie

Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest z dotykowymi ekranami, które pojawiają się w coraz większej liczbie miejsc, które odwiedzamy. Nie ma w tym nic dziwnego, coraz więcej osób bowiem radzi sobie z ich obsługą, co zapewne wynika z tego, że smartfony stają się coraz popularniejsze, co przekłada się na umiejętność obsługi dotykowych ekranów nawet u osób starszych. Czemu jednak ekrany dotykowe pojawiają się m.in. w przestrzeni publicznej? Mają one bowiem bardzo szerokie zastosowanie, są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz intensywną eksploatację, dodatkowo ich ceny są po prostu coraz korzystniejsze. Wszystko to składa się na fakt, że ich zastosowanie po prostu bardzo często jest niezwykle opłacalne. Kogo jednak mogą zastąpić urządzenia z interaktywnymi ekranami i jakie funkcje mogą spełniać w otaczającej nas przestrzeni?

Totemy i kioski interaktywne

Z tym rozwiązaniem spotykamy się najczęściej właśnie w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. W galeriach handlowych, sklepach, muzeach czy innych miejscach, gdzie często chce nam się przekazać jakieś informacje. O ile wcześniej musiał być za to odpierdzielany albo pracowni, albo musiały być dostępne materiały w formie fizycznej ? np. ulotki informacyjne, obecnie często stosuje się właśnie totemy czy kioski interaktywne. Szybko możemy na nich sprawdzić położenie np. konkretnego sklepu w galerii handlowej, którego poszukujemy. Korzystanie z nich jest naprawdę proste, sami użytkownicy natomiast mają opcję na szybkie otrzymanie podstawowych informacji. Oczywiście za skuteczność tych, jak i również innych interaktywnych urządzeń, odpowiada nie tylko sam sprzęt, ale również oprogramowanie ? musi być ono stabilne, intuicyjne i na tyle rozwinięte, aby funkcjonalność całości była dostosowana do potrzeb klientów.

Ekrany i monitory interaktywne

To kolejne urządzenia, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze. Idealnym przykładem są szkoły, w których urządzenia interaktywne pojawiają się regularnie. Z jednej strony nauczyciele, jak i osoby odpowiadające za programy nauczania, widzą w nich coraz większy potencjał edukacyjny, dzięki czemu mogą one być w ogóle wykorzystywane, z drugiej strony same urządzania są coraz tańsze (a ich jakość i możliwości są coraz większe), z trzeciej zaś strony szkoły po prostu coraz częściej znajdują pieniądze na inwestycje tego typu. Dzięki nim treści prezentowane podczas lekcji są coraz bardziej atrakcyjne dla uczniów, podobnie jak rozwiązywanie zadań, które już wcale nie musi odbywać się przy tradycyjne, kredowej tablicy. To jednak niejedyne miejsca, gdzie ekrany i monitory interaktywne są wykorzystywane. Nie możemy zapominać o miejscach pracy grafików czy gabinetach medycznych, gdzie również się pojawiają. Nie inaczej jest na salach szkoleniowych czy w każdym innym miejscu, gdzie z jednej strony chcemy, a by nasza treść była prezentowana w sposób atrakcyjne, z drugiej zaś, aby również użytkownicy mogli brać aktywny udział w przekazywaniu tej treści. Wielkim plusem jest fakt, że urządzenia takie jak monitory czy ekrany można niezwykle personalizować oraz dostosowywać do potrzeb klientów. Idealnym przykładem jest ich wielkość ? opierając się on ofercie znanej firmy Videofonika, monitory interaktywne mogą mieć od niespełna trzydziestu do ponad osiemdziesięciu cali ? wszystko zależne jest od zapotrzebowania danego klienta.   Videofonika

Stoły interaktywne

Podobnie jak kioski czy totemy, również stoły interaktywne możemy spotkać w galeriach handlowych. Dodatkowo, takie miejsca jak lotniska, kina czy wszelakie targi, również często są w nie wyposażone. Różnią się głównie formą, jednak przedkłada się to na zmianę w ich użyteczności ? znacznie łatwiej korzystać kilku osobom ze stołu interaktywnego. Prezentacja treści na takim urządzeniu również jest niezwykle atrakcyjna ? nie tylko dla dorosłych, ale może i przede wszystkim dla młodszych odbiorów.

Ściany interaktywne

To rozwiązanie dla osób, które potrzebują naprawdę ogromnej przestrzeni do prezentowania swoich treści. Jeżeli mowa o szkoleniach czy konferencjach na olbrzymich salach, to ściany interaktywne sprawdzają się na nich znakomicie. Ich wielkość może wynosić nawet trzysta cali! Samo urządzenie robi olbrzymie wrażenie na odbiorcach, zarówno ze względu na swoją wielkość i wygląd, jak i na szerokie możliwości zastosowania. Co więcej, podobnie jak inne rozwiązania interaktywne, jest to opcja naprawdę odporna na wszelakie uszkodzenia.

Wysoka jakość gwarantem sukcesu

Jeżeli poszukujesz rozwiązań interaktywnych dla swojej firmy, koniecznie zapoznaj się z ofertą wspominanej już wcześniej firmy Videofonika. Znajdziesz w niej kioski, totemy, ekrany, monitory oraz ściany interaktywne oraz inne rozwiązania tego rodzaju. Każde z nich będzie perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb, same ekrany mogą np. obsługiwać do 40 punktów dotyku ? ale tylko wtedy, jeżeli faktycznie tego potrzebujesz. W innym wypadku możesz zdecydować się na mniej zaawansowaną technologię, aby nie generować dla siebie dodatkowych kosztów.

Więcej informacji o samych urządzeniach interaktywnych, jak i ofercie Videofonika znajdziesz na stronie internetowej www.videofonika.pl, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!