Powrót do przeszłości z klockami LEGO

Dla wielu osób, szczególnie facetów, klocki LEGO to najlepsza zabawka na świecie. Z pewnością każdy w wieku kilkunastu lat marzył o dużym zestawie tych klocków z niesamowitej serii Technic. Skręcane koła, ruchome części, silniczki elektryczne i hydrauliczne, a wszystko to sterowane zdalnie - świetna zabawka dla prawdziwego, dorastającego mężczyzny.

 

Niestety LEGO Technic to dość droga rzecz i większość musiała zadowolić się małym zestawem koparki lub motocykla. Możemy się założyć, że nawet dziś, przykładni mężowie i ojcowie z sentymentem i nutką zazdrości spojrzą na projekt Land Rovera Defendera 110 w skali 1:8,5. Tak prawdę mówiąc, nie jest to zabawka, tylko bardzo skomplikowany model wykonany z bagatela 2800 elementów.

We wnętrzu znajduje się aż 7 silników sterujących poszczególnymi elementami auta oraz 3 odbiorniki fal podczerwonych do sterowania całym tym ustrojstwem. Pojazd posiada skrzynię biegów, dyferencjał oraz hamulce. Oprócz tego zamontowano w nim atrapę silnika z ruchomymi elementami, otwierane drzwi oraz maskę, pracujące zawieszenie czy składane fotele.

Całe nadwozie zostało zamocowane na ramie przestrzennej, dzięki czemu może być dowolnie modyfikowane - jak przystało na klocki LEGO. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby dobudować dach, kabinę lub cokolwiek przyjdzie nam do głowy z drabiną strażacką czy działem przeciwlotniczym włącznie. Zapewne taki zestaw to ogromny koszt, ale za marzenia i wspomnienia na szczęście nic się nie płaci.

 

Źródło: Sheepo.es