Wyglądając przez okno widzimy blokowiska, stare kamienice, biurowce i domy jednorodzinne. Wydaje nam się, że w temacie architektury zostało powiedzianej już ostatnie słowo. Nic bardziej mylnego. Ludzie potrafią projektować i budować niesamowite budowle. Przykładem kolejnego, zadziwiającego projektu może być Water Discus Underwater Hotel.

 

Na pierwszy rzut oka projekt podwodnego hotelu, który opracowało studio projektowe Deep Ocean Technology wygląda jak statek kosmiczny. Unoszące się nad wodą segmenty hotelu wyglądają jak lewitujące nad taflą morza latające spodki. Pod wodą zaś znajduje się kolejny segment, wyglądający jak zatopione UFO.

Wszystkie dyski nad powierzchnią wody, a jest ich dokładnie 4, połączone są w jedną całość. Jeden z dysków pełni rolę lądowiska dla helikopterów. Jest również jeden dysk podwodny połączony z resztą kompleksu swoistą ?rynną?. Podwodna część hotelu jest około 10 metrów pod wodą i posiada taras widokowy pozwalający podziwiać piękno podwodnej przyrody. Ktoś chętny na weekend w takim miejscu?

Źródło: Deep Ocean Technology