Przyszedł czas na podsumowanie naszej działalności w roku 2008. Nie da się ukryć, że był to okres niezwykle dynamiczny dla Futurebloga.

1. Wygląd

Futureblog przeszedł poważne zmiany wyglądu. Pierwsza z nich miała miejsce latem 2008 roku. Powstała wówczas aktualna wersja loga, na stałe również wybraliśmy "kolory" naszego serwisu. Ale to już przeszłość.. w połowie grudnia redakcja podjęła decyzję o kolejnej zmianie. Decyzja nasza spowodowana była wzrastającym zainteresowaniem serwisem ze strony czytelników, sponsorów oraz innych mediów. Chcieliśmy zmienić wygląd tak, aby osoba odwiedzająca otrzymała na starcie możliwie jak najwięcej proponowanych artykułów. Obecnie wyświetlamy na naszej stronie najnowsze wpisy z 4 kategorii w bardzo atrakcyjnej i przejrzystej formie.

Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z wyszukiwarki, listy najnowszych artykułów, najnowszych komentarzy oraz najczęściej komentowanych wpisów. Dodatkowo na stronie głównej umieszczamy polecany eco-filmik.

Dla użytkowników, którzy z sentymentem wspominają nasz poprzedni layout, albo nie mieli okazji zobaczyć Futurebloga w poprzednim wcieleniu - screenshot! :)

fb12. Statystyki

Rok 2008, zwłaszcze ostatni kwartał, był dla Futurebloga okresem błyskawicznego wzrostu odwiedzin. Wystarczy wspomnieć, że przyrost odwiedzin między październikiem a grudniem to ponad 200%! Cieszymy się, że nasz serwis przyciąga coraz to nowych czytelników. Satysfakcję daje nam również fakt, że coraz częściej znajdujemy linki do nas na innych stronach bądź forach internetowych. Wasze rekomendacje są dla nas najlepszym komplementem!

stats

3. Redakcja

Tak, tak - poprzedni rok przyniósł także małe rewolucje w składzie naszej redakcji. Właściciel i założyciel Futurebloga - Paweł Jóźwik oddał się bardziej pracy programisty wciąż udoskonalając serwis od strony kodu, pisze jednak nadal kiedy tylko znajdzie nieco czasu. "Ciężar" pisania artykułów przejęła na siebie głównie nasza niestrudzona redaktorka - Ania Gwoździk. Do naszego grona dołączył także Szymon Konieczny wspierając nas swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami graficznymi oraz moja skromna osoba - najmłodszy stażem (w sumie wiekiem też) członek redakcji.

4. Rozwój

Nie da się zaprzeczyć, że Futureblog się rozwija. Nasze artykuły są coraz dokładniejsze, rzetelniejsze i bardziej wnikliwe. Nawiązujemy współprace z wieloma serwisami i firmami działającymi w internecie i nie tylko. W ostatnim okresie nasz serwis uzyskał tytuł patrona medialnego konferencji TechShow. Jest to dopiero początek! Planujemy szeroką ekspansję w internecie, wzmożoną działalność marketingową, udział w imprezach, konferencjach, inicjatywach. Postaramy się, aby o Futureblogu było głośno w internecie.

5. Sponsorzy i reklama

W roku 2008 podjęliśmy decyzję o przygotowaniu oferty reklamowej dla zainteresowanych sponsorów. Oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na naszej stronie znalazły się banery, wpisy sponsorowane itd. W tym miejscu dziękujemy wszystkim reklamodawcom, dzięki Wam możemy poświęcić Futureblogowi więcej czasu i wciąż go udoskonalać!

Na koniec chcemy podziękować osobom dla nas najważniejszym - naszym wiernym czytelnikom! To dla Was tworzymy Futurebloga, dla Was poszukujemy ciekawych tematów i piszemy o nich, dla Was wciąż się rozwijamy.

Bardzo liczymy na Wasz kontakt, jeżeli macie uwagi dotyczące działania lub wyglądu serwisu, tematyki lub jakości artykułów - piszcie do nas!

Życzymy Wam samych sukcesów w 2009 roku i mamy nadzieję, że będziecie nas regularnie odwiedzać!

Zespół Futureblog.pl