Jeśli na pikniku, grillu lub wycieczce do lasu rozładuje się nam telefon, teraz jest na to rada. Aby być ciągle w kontakcie ze światem lub mieć pod ręką ulubioną muzykę, wystarczy urządzenie? wrzucić do garnka i podgrzać na ogniu. Oczywiście to żart, ale naczynie i ogień to prawdziwe elementy tej opowieści.

 

Receptą na umierający telefon komórkowy lub odtwarzacz MP3 jest urządzenie o nazwie PowerPot. Ów gadżet to niewielka termoelektryczna płytka mocy, która po postawieniu nad ogniem umożliwi podładowanie elektrogadżetów. Brzmi bardzo niewiarygodnie, ale to naprawdę działa! Dzięki temu urządzeniu, za pomocą ognioodpornego kabla będziemy w stanie naładować smartfon, tablet czy GPS.

 

Oczywiście oprócz ładowania możemy również w naczyniu przygotować gorący posiłek. A jak to w ogóle działa? Termoelektryczność jest produkowana dzięki różnicy temperatur pomiędzy spodem płytki, który nagrzewany jest płomieniem ogniska lub palnika, a jej wnętrzem wypełnionym wodą, śniegiem lub lodem. Trzeba przyznać, że wynalazek jest naprawdę nowatorski i niezwykle funkcjonalny.

 

Źródło: The PowerPot