Kran w zlewie czy umywalce - wydawałoby się, że to banalnie proste urządzenie nie może być ładne i jednocześnie funkcjonalne. Na szczęście na świecie nie brakuje utalentowanych projektantów, którzy udowadniają nam niemal codziennie, że nawet kubek na kawę czy łyżeczka może być zachwycająco piękna. Tym razem jednak padło na baterię łazienkową.

 

 

Projekt o nazwie H-Faucet wykonany przez Janga Wooseoka z jednej strony jest dość surowy i minimalistyczny, z drugiej zaś zachwycający swym rozwiązaniem. Cała konstrukcja oparta została na czterech cienkich, metalowych rurkach, które służą nie tylko do podtrzymywania całej konstrukcji, ale również, jako nośnik wody.

 

 

Zamiast tradycyjnych pokręteł i kurków, H-Faucet został wyposażony w rączkę w kształcie odwróconej litery L. Po naciśnięciu na stopkę, przepływ wody zostaje uruchomiony. Całość prezentuje się doprawdy świetnie i pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz zostaniemy zaskoczeni projektem urządzeń łazienkowych.

 

 

Źródło: Jang Wooseok