Od dziś mając na myśli Lego nie będziemy ograniczać się jedynie do mniej lub bardziej potężnych zestawów klocków, jakie producent przewidział dla dziewczęcej czy też chłopięcej części miłośników ich układania. Od teraz Lego jest dostępne również pod postacią gier ps3, takie jak LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Batman 2: DC Super Heroes, LEGO Indiana Jones, LEGO Piraci z Karaibów czy też LEGO Harry Potter, za których produkcję odpowiada studio TT Games.

Gry ps3 opierające się na Lego zwykle przedstawiają podobny scenariusz. Zadaniem gracza jest przemierzenie kolejnych etapów, na których czekają na niego nieprzewidziane sytuacje, z jakimi musi się zmierzyć, wykorzystując do tego pomocniczych ludzików. Do dyspozycji gracza pozostają również gadżety i kostiumy – wszystko po to, aby całość nabrała jeszcze bardziej interesującej odsłony.

Dzięki temu możliwość przeżycia fascynując legendy, odkrywając po drodze wiele niezliczonych cudów i zagadek sprawia, że będzie to doskonała propozycja dla nieco starszych dzieci. Absolutną nowością w ostatnim czasie w kręgu gier ps3 Lego jest możliwość budowania obiektów z klocków Lego. Do tego gracz potrzebuje instrukcji, której wskazówki wykorzysta w trakcie mini-gry, aby w możliwie jak najszybszym tempie wybrać brakujące elementy potrzebne do ukończenia budowli.

Gry ps3 Lego umożliwiają graczom zabawę w trybie single player – czyli w pojedynkę, czy też dla dwóch osób, który może przyłączyć się w dowolnie wybranym przez siebie momencie, nie zważając na aktualnie rozgrywającą się w grze akcję. Ma to swój zasadniczy plus. Osoba siedząca i obserwująca poczynania dziecka może w każdym momencie dołączyć się i pomóc mu przejść do kolejnego etapu, jeśli napotka na drodze jakiś problem.

Gry ps3 Lego utrzymywane w tonacji fikuśnej zabawy z klockami sprawiają, że z dnia na dzień ich grono miłośników zwiększa się i nieustannie poszerza. Nuda czy monotonia z pewnością nie będzie miała tutaj miejsca. I właśnie to wszystko było głównym zamiarem producentów gier opartych na Lego.