Długa i mroźna zima powoli już mija. Dni stają się coraz dłuższe i bardziej słoneczne, więc jest to idealny moment by wypuścić na rynek najnowszy dodatek do multimedialnych kombajnów firmy Apple, oparty na ogniwach słonecznych. Chodzi o  Solar Surge iPod, który pozwala podładować naszego "jabłkowego ulubieńca" w każdym miejscu gdzie tylko docierają promienie słoneczne.

Jak podaje producent, firma Novothink, urządzenie jest w stanie przedłużyć czas słuchania muzyki o 20 h, a video-rozmów o 4h. Co do wydajności to 2h. spędzone na słońcu dają ok. 30 min. dodatkowych rozmów, zaś pozyskana energia w wypadku pełnego naładowania aparatu, przechowywana jest we wbudowanej w dodatek baterii litowo-jonowej.

Poza tym urządzenie jest bardzo estetyczne - wyglądem przypomina nieco tylko wyrośnięty futerał. Solar Surge dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych (jak na zdjęciu powyżej), a jego cena to 69$ (ok. 200 zł) dla iPoda Touch i 10$ więcej dla iPhona. Nic tylko opalać się ze swym iCudem pod ręką.

źródło: inhabitat P.S: Zapraszam tez od zapoznania się z tekstami na temat telefónów solarnych: Samsung Solar klik! LG GD510 klik!