Prawda to stara jak świat światem... że apteczki mają kształt prostokątny. Ha! Nic z tych rzeczy. Studenci z National Cheng Kung University - Sheng-Hong Li i You-Lin Chen mają odmienne zdanie na ten temat, a swojemu buntowniczemu nastawieniu dali upust tworząc zestaw pierwszej pomocy n.

Oto co stanowi o wyjątkowości urządzenia. Po pierwsze, kształt - apteczka wyglądająca nieco jak kręgiel jest łatwa w transporcie i posiada ergonomiczny uchwyt. Po drugie, wielofunkcyjność - odkręcona górna część zestawu może służyć jako latarka. Po trzecie, funkcjonalność - wewnątrz apteczki znajdują się 3 przegródki, każda odpowiedzialna za inną czynność (kolejno dezynfekcję, leczenie i opatrywanie).

W skład zestawu poza tradycyjnymi bandażami, plastrami i środkami antyseptycznymi wchodzą specjalnie wygięte nożyczki, ułatwiające cięcie, ergonomiczny uchwyt do plastra oraz pinceta, transformująca się w klips.

Mając przy sobie taki zestaw możemy być pewni, że żadne urazy nie będą nam groźne. Oczywiście zakładając, że pierwszą pomoc mamy w małym paluszku, bo jak wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje...

źródło: yankodesign