header

Na wystawie w Moskwie Philips przedstawił nową koncepcję z serii Simplicity Tomorrow - Light Blossom. Są to lampy uliczne maksymalnie korzystające z odnawialnych żródeł energii - słońca i wiatru. Wyglądają bardzo futurystycznie - niczym kwiaty na bardzo wysokiej łodydze. Dzięki ruchomym "płatkom" lampa dostosowuje się w ciągu dnia aby zoptymalizować pobieranie energii.

W ciągu dnia - zbieranie energii odnawialnej

sun_shines

W ciągu słonecznych dni "płatki" z panelami otwierają się powoli od rana ustawiając się automatycznie w sposób umożliwiający jak najbardziej efektywne pobieranie energii słonecznej. Przez cały dzień kiedy słońce przemieszcza się panele również zmieniają swój kąt nachylenia tak, aby zawsze były 100% efektywne. wind_blows Także w trakcie pochmurnych i wietrznych dni Light Blossom może się ładować. Płatki podnoszą się wtedy o 50% i odblokowują turbinę rotacyjną. Wiatr łapany pomiędzy płatki obraca całym "pąkiem" generując energię dzięki zainstalowanej turbinie. Pozwala to zapewnić wystarczająca ilość energii bez uzależnienia sie wyłącznie od energii słonecznej. collecting_energy Gromadzenie energii w ciągu całego dnia jest widoczne dzięki iluminacjom świetlnym na "łodydze" lampy. Energia może być gromadzona dla każdej z lamp oddzielnie, ale może także być przekazywana pozostałym lampom jeżeli skumulowały one mniej energii.

W nocy

night_falls

Kiedy zapada zmierzch lampa "zamyka się" i włącza bardzo efektywne lampy LED'owe, które świecą mocno przy niskim zużyciu energii. Producent zapewnia, że lampy świecą w sposób nie tworzący łuny nad miastem, co pozwoli mieszkańcom miast znów zobaczyć gwiazdy w nocy... people_pass Dodatkowym sposobem zmniejszenia zużycia energii jest wbudowany czujnik ruchu. Kiedy w pobliżu nie ma przechodniów/samochodów lampy świecą delikatnym, miękkim światłem. Kiedy w pobliżu pojawia się ruchomy obiekt rozświetlają się silny światłem intensywnie oświetlającym otoczenie. Zdaniem Philipsa kolejnymi zaletami jest fakt, że lampy są kompletnie samowystarczalne i nie wymagają żadnej infrastruktury elektrycznej. Umożliwia to postawienie lamp w miejscach gdzie takiej infrastruktury nie ma, bez konieczności inwestowania w nią. Ponadto, jeżeli lampy zostaną jednak podłączone do miejskiej instalacji elektrycznej mogą one wprowadzać do sieci nadmiar energii, które wytworzą. Dzięki temu całe miasto może zyskać bardzo ładny i estetyczny system oświetlenia, które nie będzie korzystał z prądu lecz generował go więcej, niż sam zużywa! MOSKOU - PHILIPS - THE SIMPLICITY EVENT 2008 MOSKOU - PHILIPS - THE SIMPLICITY EVENT 2008 Karta katalogowa. Źródło: Philips.com