friscoObecność sklepów internetowych na polskim rynku nie budzi najmniejszego zaskoczenia. Zaskoczyć nie jest w stanie nas również to, że mamy do czynienia z podmiotami, które z roku na rok notują coraz większe obroty. Jeżeli więc coś nas dziwi, tym czymś wydaje się być przede wszystkim informacja na temat wzrostu zainteresowania, jakim cieszą się zakupu produktów spożywczych dokonywane za pośrednictwem Internetu. Jeszcze kilka lat temu mogło się nam przecież wydawać, że nic nie zastąpi wizyty w osiedlowym warzywniaku, teraz zaś okazuje się, że to sklep spożywczy online podbija serca Polaków.

Czy jednak mówimy jedynie o chwilowej modzie, czy też raczej jest to nowy trend, który z czasem będzie jedynie przybierał na sile? Znawcy rynku sieciowego są bardziej skłonni do tego, aby wróżyć internetowym sklepom spożywczym powodzenie. Zwracają przy tym uwagę nie tylko na to, że wspomniane podmioty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na zachodzie Europy. Znacznie bardziej istotne wydaje im się to, że nasi rodacy znani są z rosnącego zamiłowania do komfortu i wygody, a przecież nie można nie zgodzić się z tym, że sklep internetowy daje im gwarancję tego, że zakupy będą odbywały się w przyjaznej atmosferze i idealnych warunkach.

Ci sami eksperci podkreślają jednak, że nie każdy sklep spożywczy online może liczyć na taką samą popularność. Ich zdaniem nasi rodacy nie są jeszcze gotowi na to, aby za pośrednictwem Internetu zamawiać najprostsze produkty. Najprawdopodobniej nadal będziemy odwiedzali osiedlowe sklepy po to, aby kupić w nich śmietanę. Nie będziemy też stronić od wizyt w galeriach handlowych. W internetowych sklepach spożywczych będziemy zatem poszukiwać przede wszystkim rozwiązań niestandardowych charakteryzujących się maksymalnie wysoką jakością.