Urodzona w Turynie architektka Paola Navone skończyła Politechnikę w Turynie w 1973 roku. Już na studiach pracowała z najbardziej utalentowanymi włoskimi projektantami i architektami. Z takimi sławami jak Alessandro Mendini, Ettore Sottsass Jr. i Andrea Branzi założyła awangardową grupę Alchimia, która została szybko dostrzeżona i nagrodzona w 1983 roku prestiżową nagrodą International Design Award of Osaka.

designer1

Obecnie mieszka w Mediolanie, ale jest wiecznym podróżnikiem i w swoim domu spędza rocznie około dwóch tygodni. Sama siebie określa jako ?głodną wrażeń nomadkę?. Posiada drugą pracownię w Honk Kongu, z której często korzysta.

Siła jej projektów tkwi w trafnej interpretacji rzemiosła i mieszaniu stylów. ?Kontrastujące trendy mogą istnieć obok siebie w tym samym domu, w tym samym czasie. Człowiek musi  się dobrze czuć we wnętrzu. Tylko to się liczy tłumaczy. Jest dla niej irytujące kiedy słyszy komentarze na temat osobowości przedmiotów. Uważa, że ludzie chcą mieć po prostu wygodne meble: dla ciała i duszy.

cocon

p_navone_table

gingerbread-collection

www.paolanavone.it