Zakup mieszkania z rynku wtórnego często łączy się z wykonaniem generalnego remontu, albo przynajmniej z potrzebą odnowienia go po poprzednich właścicielach. Na pierwszy rzut oka takie porządki mogą sprawiać wrażenie żmudnego trudu. Z pomocą przyjdą tapeta ścienna Graham&Brown oraz nasz artykuł, dzięki którym błyskawicznie zamieszkacie w swoim wymarzonym domu.

Odgracanie

Wielu właścicieli mieszkań ma w zwyczaju zostawiać w nich swoje stare meble, które nie są im potrzebne w nowym domu, a oddanie ich lub postawienie przy śmietniku okazuje się zbyt dużym wysiłkiem. Wtedy to obowiązkiem nowych właścicieli staje się oczyszczenie mieszkania z meblościanek, rzeczy pamiętających czasy PRL-u, albo zwyczajnie nie przypadających nam do gustu. Najlepszym sposobem jest podzielenie ich na dwie kategorie - przydatne oraz te zupełnie niepotrzebne. Niebezpieczne jest pozostawianie sobie miejsca na meble pod tytułem ?może się przydadzą?, bo wtedy najprawdopodobniej skończymy z dużą gratów. Bądźmy stanowczy!

Renowacja mebli

tapeta ścienna Graham&BrownJeśli już zdecydowaliśmy się zostawić co poniektóre ze starych mebli, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będą one wymagały renowacji. Tapicerowanie można zlecić fachowcom, bądź samodzielnie zaszaleć z kolorami i materiałami. Tu z pomocą przyjdą nam liczne poradniki dostępne w Internecie oraz kursy organizowane w dużych miastach, dzięki którym dowiecie się jak łatwo przemienić zaniedbany mebel w designerskie cudo. Nieraz w przypadku stolików i szafek wystarczy samo pociągnięcie farbą lub lakierem, by podarować im drugie życie i wygląd pasujący do naszego wystroju.

Kreatywne ściany

Odpowiednio dobrana tapeta ścienna Graham&Brown poratuje każdy pokój, przemieniając zapuszczone ściany w wyjątkowe ozdoby mieszkania. Zapomnijcie o nudzie! Dzięki tej brytyjskiej marce będziecie mogli zaaranżować wystrój wedle swych marzeń. Las na ścianach? Wysyp barwnych motyli? Zwierzęce motywy, a może symetryczne ornamenty? Każda tapeta ścienna Graham&Brown charakteryzuje się efektywnością i trwałością, dbając o oryginalny wygląd domu przez wiele lat. W poszukiwaniu idealnej tapety należy uwzględnić funkcję pomieszczenia, którego ściany chcemy udekorować. Tapety przeznaczone do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego niekoniecznie sprawdzą się w kuchni, gdzie przecież pomimo starań zawsze coś musi chlapnąć. Dlatego najlepiej wybrać taką tapetę ścienną Graham&Brown, z której łatwo będzie zetrzeć wszelkie zabrudzenia.