Uroczystość zawarcia małżeństwa to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każdy chce w tym szczególnym czasie wyglądać pięknie i wyjątkowo. To ogromne przedsięwzięcie wymaga więc mnóstwa kwestii i szczegółów do dopracowania. Szczególnym etapem stanowiącym element przygotowań przedślubnych jest zarówno wybór strojów ślubnych jak i biżuterii, która będzie stanowiła symbolikę przysięgi małżeńskiej.

Symbol miłości

Obrączki ślubne są piękną dekoracyjną ozdobą, ale przede wszystkim stanowią symbol obietnicy małżeńskiej. To namacalny znak miłości, wierności i lojalności, jakie łączą dwoje ludzi. Okrągły kształt obrączek symbolizuje nieskończoność i wieczność uczuć, a jej widoczność na palcu przypomina o zawartym małżeństwie i o ukochanej osobie.

Na jaki rodzaj metalu się zdecydować?

obrączki

Złoto to metal, który jest najczęściej używany w produkcji obrączek. To kruszec wszechstronny i trwały. Złote obrączki mogą występować w kolorze żółtym, białym lub czerwonym. Białe złoto otrzymuje się z połączenia żółtego złota z niklem, a czerwony odcień wynika z dodania do czystego złota domieszki miedzi. Można się również zdecydować na modele wytwarzane z kilku typów stopów, dających w efekcie różnokolorowe kompozycje. Choć złoto wciąż jest najpopularniejszym kruszcem to można również nabyć obrączkę wykonaną ze srebra, platyny, palladu czy tytanu.

Z ozdobami i grawerem czy bez?

Wybór obrączek ślubnych i ich zakup wcale nie są najprostszą kwestią. Poza wyborem kruszcu z jakiego ma być wykonana biżuteria trzeba przemyśleć również kwestie zdobień i grawerów. Modele proste i klasyczne będą funkcjonalne, a te zawierające ozdoby czy żłobienia niepowtarzalne i unikatowe. Obrączki ślubne nie muszą być takie same dla kobiety i mężczyzny. Obrączka Panny Młodej może być zdobiona cyrkoniami czy kamieniami szlachetnymi np. diamentami. Pan Młody z kolei może wybrać obrączkę typowo męską, nie posiadającą dodatkowych ozdób czy żłobień. W celu szczególnego upamiętnienia uroczystości ślubnej można zdecydować się na obrączkę z wygrawerowanym na niej tekstem np. imieniem drugiej połówki i datą ślubu. Idealnych warto szukać tutaj https://www.filigree.pl/pol_m_Obraczki-244.html

Odpowiedni dobór rozmiaru

Obrączki ślubne powinny być idealnie dopasowane. Wymiar odpowiedniego rozmiaru zapewni komfort podczas ich użytkowania. To biżuteria, którą nosi się codziennie i ma być pamiątką na całe życie. Nie może więc zsuwać się z palca. Szukając odpowiedniego rozmiaru warto udać się do jubilera i zmierzyć palec na specjalnych miernikach. Dobrze dopasowana obrączka powinna z niewielkim oporem przesuwać się przez staw palca i luźno spoczywać u jego nasady.