HTC Hero jest pierwszym telefonem z systemem Android, który wykorzystuje własny interfejs użytkownika. Natomiast HTC Sense będzie wykorzystywany we wszystkich telefonach HTC począwszy od HTC Hero.

Hero_Front_0618Warszawa ? 24 czerwca 2009 r. ? HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca telefony komórkowe, ogłosiła dziś premierę HTC Sense?, intuicyjnego interfejsu użytkownika, który będzie wykorzystywany we wszystkich telefonach z systemem Android i Windows począwszy od HTC Hero?. Wyróżniający się styl i szeroka gama funkcji w pełni zintegrowanych z nowym interfejsem HTC Sense sprawia, że telefon HTC Hero oferuje niespotykany poziom funkcjonalności wśród urządzeń z system Android.

?HTC Hero wykorzystuje bardziej naturalne sposoby kontaktu z osobami i dostępu do ważnych informacji, naśladując nasze codzienne zachowania i nie stosując się do technik używanych w zwykłych telefonach?

- powiedział Peter Chou, Chief Executive Officer w firmie HTC Corporation. ?HTC Sense to wyróżniająca się technologia, która zostanie wprowadzona we wszystkich naszych nowych telefonach, ułatwiając ludziom użytkowanie i sprawiając, że będą mogli powiedzieć ?to naprawdę ma sens?." HTC Hero

Hero_Front+Back_0618HTC Hero jest kolejnym z zaawansowanych telefonów podkreślającym indywidualizm użytkownika. Zaokrąglone kształty i wzniesiona dolna część obudowy telefonu sprawiają, że HTC doskonale układa się w dłoni podczas prowadzenia rozmowy. Powłoka ekranu dotykowego nie pozostawia śladów po palcach, czyniąc ekran bardziej przejrzystym i zapewniając zachowanie świeżości. HTC Hero wykorzystuje użytą po raz pierwszy powłokę teflonową białej obudowy, odporną na uszkodzenia i przyjazną w dotyku.

Ekran o rozdzielczości 3,2 cala i rozdzielczości HVGA został zoptymalizowany do przeglądania Internetu i odtwarzania multimediów, przy zachowaniu niewielkich wymiarów i wagi telefonu. Smartfon oferuje wiele najnowszych rozwiązań, jak np. nawigację satelitarną GPS, cyfrowy kompas, czujnik grawitacji, gniazdo stereo 3,5 mm, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx oraz gniazdo kart pamięci MicroSD. HTC Hero wyposażony jest w specjalny przycisk wyszukiwania Search, wykraczający daleko swoją funkcjonalnością poza podstawowe jego rozumienie. Umożliwia on bardziej naturalny, kontekstualny sposób wyszukiwania, np. w Twitterze, liście kontaktów, mailach lub innych aplikacjach telefonu Hero. HTC Sense HTC kieruje się w swoich projektach innowacyjnością i pasją ulepszania życia, mając na uwadze potrzeby ludzi. Premiera interfejsu Sense w nowym telefonie Hero i wszystkich kolejnych opiera się na trzech zasadach: Telefon dla mnie, Zawsze blisko, Odkrywaj nieoczekiwane. Telefon dla mnie? Implementacja tej zasady sprawia, że użytkownicy czują, że telefon został zaprojektowany dla nich i z ich pomocą. HTC zachęca użytkowników do wyboru sposobu odszukiwania kontaktów do ludzi i zawartości telefonu w sposób najbardziej odpowiadający własnemu stylowi. Dla niektórych oznacza to dodanie widgetów widoku pokazujących zawartość Twittera czy pogodę na ekranie telefonu, podczas gdy inni wolą szybki dostęp do informacji biznesowych w postaci emalii, kalendarza czy stref czasowych. HTC wprowadza też nowy profil nazywany ?Scenes?, umożliwiający tworzenie spersonalizowanych profili związanych z różnymi funkcjami lub czasem. Zawsze blisko

Hero_Pers_Right_0622Obecnie, pozostawanie w kontakcie z bliskimi oznacza zarządzanie wieloma kanałami informacji i aplikacjami, jak np. rozmowy telefoniczne, emaile, wiadomości tekstowe, zdjęcia, aktualizacje, itp. HTC Sense umożliwia połączenie tych kanałów informacyjnych i aplikacji w jednym widoku, ułatwiając szeroko rozumianą komunikację z innymi osobami. Dzięki HTC Sense, status Facebooka przyjaciół czy zdjęcia na portalu Flicker zostają dołączone do ich wiadomości tekstowych, poczty elektronicznej i historii rozmów w jednym widoku.

Odkrywaj nieoczekiwane

HTC Sense dostarcza wiele prostych, lecz innowacyjnych i przyjemnych doznań, których użytkownicy doświadczają podczas użytkowania telefonu. Mogą to być, np. funkcje podstawowe w postaci wyciszenia dzwonka lub szybkie, inteligentne wybieranie numerów. HTC Sense wykorzystuje też widoki trójwymiarowe do pokazywania zawartości poczty elektronicznej, zdjęć, zawartości Twittera, muzyki, itp. Dostępność HTC Hero dostępny będzie w Europie w lipcu 2009 r., zaś w Azji w drugiej połowie roku. Wersja dla krajów Ameryki Północnej będzie dostępna pod koniec roku 2009. *HTC HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych. Jest pionierem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i innowacji produktowych w dziedzinie urządzeń mobilnych, których motorem jest chęć ulepszania sposobu życia i komunikacji ludzkiej. Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie pod symbolem 2498. Więcej informacji o HTC na stronie www.htc.com.