Dobrze urządzony dom powinien zachwycać gości od samego progu. Poszukiwanie elementów designu, które będą spójnie łączyły się z wnętrzem może jednak przysporzyć poważnych problemów. Gdy nie wiesz dokładnie czego chcesz, bądź Twoje mieszkanie jest utrzymane w ekscentrycznym stylu, możesz spędzić godziny przeglądając propozycje nowoczesnych gadgetów i nie znaleźć odpowiednich. Ścienne wieszaki do przedpokoju mogą go przytłaczać, albo nie oddawać postępowego, eleganckiego stylu. Jak dobierać wieszaki, aby przedpokój był stylowy?

1. Harmonizuj styl wnętrza

Jeżeli planujesz zdecydować się na wieszak do przedpokoju, musisz wziąć pod uwagę szerszą perspektywę niż ściana, przy której go postawisz. Kolorystyka, rodzaj posadzki czy drzwi, tak samo jak dostępna przestrzeń, to kluczowe aspekty pomagające wybrać odpowiedni produkt. Oświetlenie czy kształt klamek również wpływają na utworzenie spójnej całości. Wybierz styl, który pozwoli zharmonizować kolory i kształty pojawiające się już w wybranym otoczeniu.

2. Określ własne potrzeby

Zdecyduj, ile wieszaków będziesz potrzebować. Mieszkanie, w którym żyje wielu domowników i pojawia się wielu gości będzie miało większe potrzeby niż trzyosobowa rodzina. Codzienna funkcjonalność wieszaków również odgrywa w procesie wyboru dużą rolę. Wybierz taki model, który w prosty sposób podkreśli walory Twojego domu i odróżni je od reszty. Koniecznie weź pod uwagę przestronność pomieszczenia. Dla małego przedpokoju lepiej wybrać ścienne wieszaki drewniane. Dzięki temu oszczędzisz niewielką przestrzeń.

3. Wybierz trwałość i wytrzymałość

Materiał, z którego wykonany będzie wieszak ma ogromne znaczenie. Jeżeli będzie z niego korzystać wiele osób,  przeciążenie spowodowane nadmiarem ubrań może doprowadzić do jego wygięcia bądź nawet skończyć się na złamaniu. Wieszaki wykonane z solidnego budulca, na przykład ze sklejki, zwiększą wytrzymałość produktu. Pełne elegancji drewno doda stylu i powiewu luksusu w Twoim domu.

4. Wieszak wolnostojący czy ścienny?

Rodzaj idealnego wieszaka zależy od wcześniej wspomnianej przestrzeni. Jeżeli możesz poszczycić się przestronnym przedpokojem, śmiało wybieraj wieszak wolnostojący. W przypadku, gdy nie lubisz zbędnych mebli, bądź ograniczają Cię metry kwadratowe, szukaj ściennych alternatyw. Sklepy internetowe posiadają wiele pomysłowych rozwiązań zagospodarowania ścian przez wielokątne, oryginalne i kolorowe wieszaki, które dodadzą odrobinę charakteru i nowoczesności w Twoim otoczeniu.