z6015000X

Może to znowu nie taka nowość. Ale przypomniałam sobie o tym smartphonie, gdy byłam ostatnio w kinie i przed seansem puszczali reklamę tej właśnie Nokii. Od czasu, gdy w internecie zrobiło się głośno na temat N97, zresztą publikowaliśmy na ten temat artykuł na futureblogu, zajrzyjcie tu, zastanawiałam się, czy chaos, który zapanował okaże się w ogóle "potrzebny" tzn. czy Nokia N97 faktycznie będzie takim wielkim hitem i pobije iPhona.

No i w końcu coś już na ten temat mogę powiedzieć. Opinie są oczywiście różne, ale równie często co na pochwały natykam się na zdania tej treści: "szału nie ma". Jak może nie być szału skoro dajemy za telefon 550 Euro netto?! Krytyczne komentarze dotyczą z reguły wielkości i wagi telefonu. Yyy. Przepraszam, to już nie jest telefon :) To smartphon. No właśnie, powstaje zasadnicze pytanie, czy potrzebujemy designerskiego gadżetu, jakim z pewnością jest Nokia N97, czy telefonu, który po prostu będzie pełnił funkcję telefonu komórkowego? Mam, może mylne, wrażenie, że Apple potrafiło połączyć te dwie kwestie nieco.. zgrabniej, tworząc iPhona. To jeden z komentarzy dotyczących Nokii N97, który znalazłam na stronie telepolis:

A ja Wam powiem że wszystkei te nowości są do du.. W słońcu nic nie widać na nowych super kolorowych wyświetlaczach a klasyczna Nokia 6310 z wyświetlaczem mono i jasnym tłem miała super czytelność w każdych warunkach i nie potrzebowała do tego podświetlenia - to było tylko na noc potrzebne. Apratay 8 10 i niewiem ile PX z taką wielkoscia optyki to zaraz kazda komorka bedzie łapac po jednym fotonie :) 2-3 MP jest spoko - juz K750 daje bardzo dobre zdjecia idealne odbitki 10x15, rozdzielczosc teraz rosnie a ilosc swiatla padajacego na jeden punkt matrycy maleje wiec i jakosc maleje. BTW zna ktos moze wielkosc matrycy foto w telefonach? 1/10"? czy jeszcze tragiczniej? Klawiatury to kolejny temat rzeka i znowu Nokia 6310 niedoscigniony wzor wygodnej klawiatury ktora bardzo dobrze sie czuje i wygodnie pisze a teraz design jest wazniejszy od wygody i jakies plaskie płytki robia albo inne cuda. Do tego mnoza ilosc klawiszy Nokia E51 to cos sie dzieje wkolo glownego klawisza to ktos chyba byl tam ostro wstawiony jak to robil. A te super systemy operacyjne ohhhh.. Symbina ohhh .zarty Nokia N85 jak ja sie tym bawie to mnie krew zalewa jakie to ma opóźnienia w działaniu kiedyś ogłądałem Nokie E50 to szybko odłożyłem bo nerwicy można sie było nabawić. Obecnie mam K800 w miare dziala szybko czasami przymuli - kiedys tak nie bylo kiedys telefony byly telefonami i w tej funkcji byly znacznie lepsze od obecnych.

Tutaj możecie przyjrzeć się specyfikacji.