Przemysł motoryzacyjny rozwija się w imponującym tempie, a niektóre wynalazki zdają się wyprzedzać czas kilka lat. Poza tym wiele projektów koncepcyjnych pokazuje, jak może wyglądać samochód, silnik czy wnętrze auta w przyszłości. Projekty motocykli zaś to odmienna sprawa ? te dzisiejsze i tak wyglądają bardzo futurystycznie, więc cóż więcej można wymyślić?

 

Bardzo wiele, czego dowodem może być projekt o nazwie KruzoR Motorcycle. Prawdę mówiąc, mimo ekstremalnego kształtu i futurystycznych rozwiązań, pojazd nas nie zaskakuje. Po pierwsze: podobny projekt widzieliśmy już dawno temu. Był nim Tomahawk z silnikiem od Dodge Vipera. Po drugie, fani filmu pt. TRON z pewnością skojarzą opisywany wehikuł z motocyklem z filmu.

 

Tak czy inaczej pojazd prezentuje się świetnie, a szczególną uwagę przykuwają przede wszystkim koła na ślizgowych piastach planetarnych. Niestety dane techniczne, zastosowany silnik (zapewne byłaby to hybryda ? taka moda), osiągi czy inne detale nie są jeszcze znane, tak samo jak planowana data wprowadzenia pojazdu do produkcji, choć jest więcej niż pewne, że projekt KruzoR pozostanie na desce kreślarskiej.

 

Źródło i projekt: Chris Stiles