Na obrzeżach naszych miast bardzo często można zauważyć porzucone elementy z betonu ? płyty chodnikowe, mnóstwo gruzu czy elementów kanalizacyjnych. Z pewnością każdy miał styczność z ogromnymi, betonowymi rurami, których używa się np. do budowy studni lub? szamba. W Meksyku ktoś doszedł do wniosku, że z takich rur można wykonać również hotel.

 

Tak, to nie pomyłka ? hotel z betonowych rur. Kompleks o nazwie Tubehottel został zaprojektowany przez studio t3arc i obejmuje 20 ?pokoi? wyposażonych w dwuosobowe łóżko z widokiem na Sierra del Tepozteco. Głównym celem całego przedsięwzięcia było szybkie stworzenie przystępnego cenowo kompleksu turystycznego, który pełniłby również rolę swego rodzaju atrakcji. Jak widać, wyszło świetnie.

 

Inspiracją był Desparkhotel stworzony przez architekta Andreasa Straussa. Każdy pokój, a konkretniej tuba mierzy 2,44 m średnicy oraz 3,50 m długości. We wnętrzu znajduje się wspomniane już dwuosobowe łóżko, zaś pod nim znajdziemy sporo przestrzeni na bagaż. Wejścia do wnętrza strzeże szklana ściana z drzwiami, zaś prywatność zapewnia gustowna zasłonka.

 

Niestety we wnętrzu zabrakło miejsca na łazienkę, dlatego też mieszkańcy tego osobliwego hotelu mogą skorzystać z dwóch osobnych, odpowiednio dostosowanych pomieszczeń. Jako, że jest to wspólna łazienka, coś na kształt tych w hostelach, trzeba pogodzić się z pewnymi trudnościami. Wybudowanie całego kompleksu zajęło około 3 miesięcy.

 

Swoją drogą to świetny pomysł. Tego typu hotele w tubach mogłyby powstać w Polsce i z pewnością cieszyłyby się ogromną popularnością wśród turystów i studentów, którzy i tak większość dnia spędzają na uczelni lub zwiedzając odwiedzone miasto, zaś do hotelu udają się jedynie na spoczynek. Czyżby tak miała wyglądać przyszłość turystyki?

Źródło: t3arc