Chociaż twórca marki Emporio Armani, Giorgio Armani, znalazł swoje miejsce w świecie mody niemal przez przypadek, instalując okna domu towarowego La Rinascente w jednej z najważniejszych stolic mody, Mediolanie, to jego talent został wkrótce zauważony i stał się on jednym z kamieni węgielnych w dziedzinie mody. Jego pierwsze doświadczenia w świecie mody sięgają 1965 roku, kiedy Armani przeprojektował modele linii Cerutti dla marki Hitman. Ale dopiero w 1975 roku pozwolono mu wyprodukować kolekcję pod nazwą Armani. W następnym roku projektant założył firmę o tej samej nazwie, promując kilka marek, a wśród nich markę Emporio Armani, w której ważne miejsce zajmują bluzy męskie Emporio Armani.

Asortyment bluz męskich Emporio Armani

Projektując swoją kolekcję bluz męskich Emporio Armani, producent zadbał o stworzenie niezwykle szerokiego wachlarza swoich wyrobów, które spełniają wszystkie wymagania klientów w tym zakresie i jednocześnie potrafią podkreślić osobowość każdego z kupujących oraz zręcznie zamaskować niektóre niedoskonałości ciała. W ofercie kolekcji bluz męskich Emporio Armani znajdują się zarówno modele typowo sportowe, na których producent umieścił wyraziście nadrukowany logotyp i bluzy z dyskretnym monogramem, jak również i modele z kapturami, które można zapinać na suwak lub włożyć przez głowę. Oferowane są także proste wzory zapinane na suwak i bluzy męskie Emporio Armani typu "kangurka", które dodatkowo zaopatrzono w kieszeń na brzuchu. Wszystkie rodzaje bluz produkowane są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Klient ma do dyspozycji bluzy w monochromatycznych kolorach bieli lub czerni i bluzy o stonowanych kolorach, szarości, granatu, butelkowej zieleni lub modele typu moro, które nawiązują swoją kolorystyką do wojskowego umundurowania.

Najwyższa jakość bluz Emporio Armani Wzornictwo i jakość bluz męskich Emporio Armani

Wyjątkową zaletą i jedną z charakterystycznych cech bluz męskich Emporio Armani jest duże zróżnicowanie wzornictwa i nadruków stosowanych na poszczególnych modelach. Możemy nabyć bluzę typu t-shirt wykonaną z czystej bawełny z małym paskiem z logo na piersi i naszytą imitacją paragonu z boku lub bluzę z dużym, kolorowym nadrukiem w formie logotypu EA7, gdzie firma wyjątkowo wyraźnie eksponuje swoją markę. W kolekcji bluz męskich Emporio Armani znajdują się też bluzy wykonane z dzianiny z prążkowanymi mankietami zapinane na suwak.              
Oczywiście firma Emporio Armani przygotowuje kolekcje na różne sezony, gdzie na przykład na jesień i zimę są oferowane bluzy z długim rękawem, kapturem, szczelnie zapinane za pomocą specjalnego suwaka. Na ten sezon można nabyć również bluzy męskie Emporio Armani, które odchodzą od sztywnych fasonów i są połączeniem stylu mody sportowej i komponentów klasycznych, dzięki czemu można je ubierać na każdą okazję. Dodatkowy element asortymentu stanowią bluzy dresowe, które z powodzeniem mogą być częścią garderoby sportowca lub osoby, która ceni sobie wygodę. W tego typu bluzach męskich Emporio Armani często umieszcza się zwężenia na mankietach i u doły bluzy, aby zapobiec podwijaniu się materiału.                                    
Bluzy męskie Emporio Armani wykonane są z wysokiej jakości materiałów, którym zazwyczaj jest czysta bawełna lub jest ona głównym komponentem, a stosowane tkaniny są miękkie, przyjemne w dotyku i zapewniają pełną swobodę ruchu.