Uczucie zmęczenia towarzyszy wielu z nas. Zazwyczaj staramy ratować się kawą, choć ta nie na każdego działa. Dużo skuteczniejsza od kawy jest Yerba Mate. Herbata ta posiada dużą zawartość kofeiny, szczególnie w listkach i z pewnością jest znacznie zdrowsza od kawy. Jedną z najbardziej znanych jest Yerba Mate Parajito.

Yerba Mate ParajitoDlaczego najlepsza?

Przez wielu miłośników tego napoju, odmiana Parajito jest najlepszą ze wszystkich dostępnych na rynku. Wydobywa się ją z plantacji w Paragwaju. Doświadczenie plantatorów jest tak duże, że jej smak wciąż jest tak samo intensywny i bogaty. Do produkcji Yerba Mate Parajito trafiają wyłącznie najlepsze gałązki oraz listki, co sprawia, że herbata ta jest jakościowa. Poddawane są one szczegółowej selekcji, dzięki czemu wydobywany aromat jest bardzo intensywny i co najważniejsze, Parajito zawiera dużą ilość witamin korzystnie wpływających na organizm człowieka. Yerba ta charakteryzuje się intensywnym smakiem, co oznacza, że posiada dużą ilość kofeiny. Ten oryginalny smak oraz aromat zawdzięczać możemy klimatowi Paragwaju. To właśnie tam znajduje się ostrokrzew, z którego jest produkowana Yerba Mate.

Dla kogo?

Yerba Mate Parajito na pewno jest dedykowana osobom, które w ciągu dnia odczuwają spore zmęczenie. Ciągła praca i duża ilość obowiązków absorbują wiele energii, czemu zapobiec może właśnie Parajito. Ponadto, jest ona zdrowa dla nas, a więc nie musimy obawiać się częstego picia tej herbaty. Jest to jedna z bardziej klasycznych odmian Yerba Mate, stąd tak duża popularność. To, co jeszcze jest wyczuwalne w Parajito, to specyficzny posmak tytoniowy, co spowodowane jest suszeniem nad ogniem. Yerba Mate Parajito, jak wiele innych paragwajskich odmian, posiada drobniej zmielone listki i także pyłek, który nadaje mocniejszy smak oraz aromat. Jedna porcja tego napoju zawierać może aż 90% dziennego zapotrzebowania witaminy B1, 41% witaminy B6 oraz 19% magnezu i 16% żelaza. Duża ilość cennych składników zachęca do picia Yerba Mate Parajito.