58571_h1100_ctg3

Informacja prasowa, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Partner of Promotion Sp. z o.o.

W czasie targów Consumer Electronics Show w Las Vegas w dniu 6 stycznia odbyła się premiera nowego zaawansowanego uniwersalnego pilota Logitech Harmony 1100. Najnowsze urządzenie z serii Harmony pozwoli całkowicie zapomnieć o trudach związanych z obsługą multimedialnych sprzętów zgromadzonych w salonie. Pilot o wielkości palmtopa wyposażono w kolorowy 3,5 calowy dotykowy ekran o rozdzielczości QVGA, umożliwiający sterowanie oraz programowanie ulubionych komend, tak aby zawsze były pod ?palcem?. W czasie tegorocznej edycji targów CES Harmony 1100 otrzymał nagrodę CES 2009 Design and Engineering Award: Best of Innovations in the Home-Entertainment Accessories. To kolejne z rzędu wyróżnienie dla pilota z serii Harmony.

58572_h1100_bty3

Harmony 1100 to kolejny krok do jeszcze większego uproszczenia zarządzania domową rozrywką ? powiedział Ashish Arora, vice president and general manager of Logitech?s Harmony business unit. ? Urządzenie nie wymaga przechodzenia przez skomplikowany proces ustawień, a stale wyświetlające się na ekranie wskazówki nie pozwolą się ?zgubić? podczas korzystania z pilota.

Nowe oprogramowanie Harmony umożliwia umieszczenie na ekranie dowolnego zestawu komend. Jeżeli np. lubimy oglądać filmy na DVD i często używamy klawiszy Play oraz Pause, możemy tak zaprogramować pilota Harmony 1100, aby wyświetlał te funkcje od razu po włączeniu filmu. Ponadto, aby ułatwić obsługę pilota mniej zaawansowanym użytkownikom, na ekranie wyświetlane są wskazówki pomagające wybrać odpowiednie komendy.

Harmony 1100 wyposażono również w odbiornik fal radiowych (RF). Dzięki wzmacniaczom sygnału radiowego Harmony? RF Extender (sprzedawany oddzielnie) pilot umożliwia wygodne sterowanie urządzeniami znajdującymi się w drugim pokoju, bez konieczności ruszania się z miejsca (w promieniu 3 m/100 feet).

Jeden dotyk

Charakterystyczną cechą pilotów z serii Harmony jest możliwość takiego zaprogramowania urządzenia by wykonywało konkretne aktywności odpowiadające najważniejszym czynnościom związanym z domową rozrywką (m.in. Watch TV, Watch DVD, Listen to Music, Play Games ) ? po naciśnięciu ikony Watch DVD pilot automatycznie uruchamia telewizor i DVD oraz wszelkie inne procesy, które przyporządkowaliśmy tej funkcji podczas programowania Harmony.

58577_h1100_top11Prosty proces ustawień online

Intuicyjny program służący zaprogramowaniu funkcji pilota Harmony 1100 prowadzi użytkownika przez cały proces, rozpoczynając od wprowadzenia numerów modeli składników systemu. Do wprowadzonych informacji automatycznie dobierane są odpowiednie charakterystyki, dyskretne kody poleceń podczerwieni z grupy znajdujących się w bazie Logitech (największej na świecie tego rodzaju bazie danych), która obejmuje ponad 225 000 urządzeń oferowanych przez ponad 5000 wykonawców.

Następnie oprogramowanie pomaga zaprogramować konkretne aktywności (m.in. Watch TV, Watch DVD, Listen to Music, Play Games ) oraz zidentyfikować wszystkie potrzebne elementy systemu.

Cena i dostępność

Pilot Harmony 1100 powinien pojawić się w sprzedaży w Europie na początku lutego 2009 r. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 1999 PLN.

Logitech - informacje

Firma Logitech, założona w 1981 roku, projektuje, wytwarza i sprzedaje osobiste urządzenia peryferyjne, dzięki którym ludzie mogą efektywnie pracować, bawić się i komunikować w cyfrowym świecie. Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych w systemie rynków narodowych Nasdaq (LOGI). Firma ma zakłady produkcyjne w Azji oraz biura w największych miastach Ameryki Północnej, Europy oraz rejonu Azji i Pacyfiku.