Monitory komputerowe to urządzenia, które nie podlegają tak intensywnej eksploatacji jak na przykład laptopy. Tym bardziej warto zainteresować się ich rynkiem wtórnym. Znajdziesz tam sprzęt wysokiej jakości, który wcześniej służył profesjonalistom w korporacjach. Cechuje się on zaawansowanymi parametrami, które umożliwią Ci zastosowanie go zarówno w celach amatorskich, jak i zawodowych. Dowiedz się, dlaczego monitory poleasingowe to dobry wybór i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu.

Dlaczego warto nabyć monitor poleasingowy?

Zanim monitor trafi na rynek sprzętu poleasingowego, służy programistom i grafikom w dużych firmach. Najczęściej są to urządzenia sprowadzane z Zachodu. Cechują się wysoką jakością i doskonałym stanem. Możesz być spokojny o to, że monitory poleasingowe:

  • Były użytkowane nie dłużej niż 2 – 3 lata. Po tym okresie korporacje wymieniają swój sprzęt, oddając używane urządzenia na rynek wtórny.
  • Używane były przez profesjonalistów do celów biznesowych. Tak samo dobrze mogą posłużyć Tobie.
  • Przeszły proces regeneracji. Wszelkie usterki i braki zostały wyeliminowane przez zawodowców zajmujących się wprowadzeniem urządzeń do ponownego użytku.
  • Nadają się do misji specjalnych, takich jak: wymagające gry, zaawansowana edycja grafiki czy materiałów wideo.

Jaki monitor poleasingowy wybrać?

Decydując się na kupno monitora poleasingowego, sprawdź, czy spełnia on Twoje oczekiwania w kwestii najistotniejszych kryteriów. Ocenie powinny podlegać głównie proporcje ekranu i jego rozdzielczość. Do wyboru masz monitory panoramiczne (np. popularny format 16:9) oraz bardziej tradycyjne – bliższe kwadratom (4:3). Im większa rozdzielczość natomiast, tym wyraźniejszy obraz.

Nie bez znaczenia jest również przekątna matrycy oraz jej rodzaj – błyszczący lub matowy. Ten pierwszy zapewnia bogatsze kolory i ostrzejszy obraz, a ten drugi sprawdzi się na przykład wtedy, gdy często pracujesz w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. Przekątna matrycy najczęściej ma od 19 do 24 cali. Im większy obraz, tym większe wrażenie zrobią efekty w grach czy filmach.

Jakie monitory poleasingowe będą najlepsze dla grafika? Jeśli masz wygórowane potrzeby, jeśli chodzi o obraz w komputerze, postaw na wysoką rozdzielczość i dużą matrycę. To parametry, które będą potrzebne także zapalonym graczom i amatorom kina.

Jak widać, rynek monitorów poleasingowych to gwarancja wyższej jakości w tej samej cenie. Warto rozważyć taką alternatywę, zamiast wydawać pieniądze na nowy sprzęt z salonu.