Mini zmywarka dla mini rodzin

Oto doskonały przykład wzajemnego przenikania się nauk, czyli jak socjologia oddziałuje na technologię. Jak wiadomo trwa proces demograficznego zastoju. Wiele par nie decyduje się na dzieci, a jak już to najpopularniejszy jest model 2+1. Poza tym coraz modniejsze staje się życie singla. A mniejsze rodziny to mniej zmywania. Tą na pozór prozaiczną zależność postanowił wykorzystać projektant Robert Lange i we współpracy z niemiecką firma Bosch stworzył koncept Instant Dishwasher.

Zmywarka Gota

Ta mini zmywarka przeznaczona jest właśnie dla małych gospodarstw domowych. Zaprojektowano ją tak, aby pomieściła naczynia z jednego posiłku i błyskawicznie je zmywała. Maszyna umieszczona jest bezpośrednio przy zlewie, w blacie szafki, co czyni ją niezwykle estetyczną i pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni, i uniknąć kłucia ścian w celu podłączenia urządzenia. Aby pozmywać po obiedzie wystarczy umieścić naczynia na specjalnej półeczce (która zjeżdża następnie w głąb zmywarki) i wcisnąć przycisk startowy. Specjalny wskaźnik poinformuje nas zaś ile jeszcze czasu pozostało do końca zmywania.

Eko-kuchnia Philipsa

Dzięki takiemu podejściu do instytucji zmywarki wytrącony został ostatni argument jej przeciwników - "po co mi zmywarka na dwie osoby". A pamiętajmy, że korzystanie z tej maszyny to nie tylko oszczędność dłoni, czasu i pieniędzy, ale też mniejsze zużycie wody, co w dzisiejszych czasach ma kolosalne znaczenie.

Inteligentna lodówka

źródło: yankodesign