pakiety-uslug_715x230

Szukając bliższych informacji na temat EcoStart w Mercedesie Sprinterze trafiłam na bardzo ciekawą usługę, którą Mercedes proponuje swoim klientom. Nazywa się EcoRent. A oto szczegóły!

EcoRent to ekologiczna i ekonomiczna usługa wynajmu długoterminowego polecana tym firmom, którym szczególnie zależy na wizerunku firmy odpowiedzialnej ekologicznie i społecznie. Wszystkie usługi związane z eksploatacją pojazdu poza paliwem, płynem do spryskiwaczy oraz myciem pojazdu są zawarte w stawce miesięcznej. Klient decydujący sięna usługę wybiera spośród pojazdów Mercedes-Benz TrueBlue Solutions. Kalkulacja zostaje sporządzona dla okresu od 24 do 60 miesięcy oraz przebiegu maksymalnie 180 tyś. km w całym okresie kontraktu. 
Usługa dotyczy samochodów Klasy A, B i C BlueEFFICIENCY oraz Klasy E BlueTEC.  Wynajem ekologicznego Mercedesa, jak już wcześniej wspomniałam, może trwać od 24 do 60 miesięcy. Dodatkowo każdy klient, który zdecyduje się na skorzystanie z oferty EcoRent otrzymuje bezpłatne szkolenie w zakresie ekologicznej jazdy (umiejętności użytkowania samochodu tak aby zużycie paliwa oraz podzespołów pozostawało na jak najniższym poziomie). Zgodnie z niemieckim SPM(Stowarzyszeniem Przemysłu Motoryzacyjnego), kurs EcoDriving?umoże zmniejszyć zużycie paliwa o 20%.Na kursie kierowcy nauczą się m.in.: 1. Ruszać od razu po włączeniu silnika,  2. Jeździć samochodem na wolnych obrotach,  3. Prowadzić samochód w sposób rozmyślny(utrzymuj dystans-min 5m na każde 10km/h),  4. Hamować silnikiem,  5. Wyłączać silnik w czasie postoju (zgodnie z elektronikąBlueEFFICIENCY),  6. Zwracać uwagęna ciśnienie w oponach i jak ważna to kwestia. Strata 0,3 bara spowoduje wzrost oporów toczenia o 6%, a 1,0 bar o 30%.  Stawka miesięczna EcoRent obejmuje:
  • Finansowanie zakupu samochodu,
  • Koszt rejestracji i przygotowania samochodu do wydania,
  • Koszt pełnej obsługi technicznej w okresie kontraktu (przeglądy, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, części zapasowe, robocizna),
  • Koszt materiałów eksploatacyjnych takich jak żarówki, wycieraczki, dolewki oleju i płynu hamulcowego,
  • Assistance na terenie Polski i Europy,
  • Ubezpieczenie AC i OC,
  • Likwidację szkód komunikacyjnych,
  • Obsługę i administrację (odnowienia polis ubezpieczeniowych, nadzorowanie przeglądów diagnostycznych, opłaty środowiskowe, opłata abonamentu radiowego),
  • Serwis opon (zakup ogumienia, wymiana i przechowanie),
  • Wydanie i obsługa karty paliwowej.

Zapraszam też tu: EcoStart źródło: Mercedes-Benz