Sypialnia jest szczególnym miejscem w domu. To przestrzeń, w której wypoczywamy po wypełnieniu wszystkich zawodowych i domowych obowiązków. Często pod koniec dnia jesteśmy już zmęczeni, dobrze zatem, jeśli umeblowanie i wystrój sypialni umożliwią nam wypoczynek.

Łóżko

mebli do sypialni

Najważniejszym z mebli do sypialni jest szerokie łoże małżeńskie. Albo nieco węższa, ale równie wygodna, wersalka, jeśli nie znaleźliśmy jeszcze swojej drugiej połówki. Jeśli nie mamy wiele miejsca w pokoju, funkcję łóżka może pełnić rozkładana sofa, na której będziemy mogli przysiąść także w ciągu dnia. Warto nasze łóżko przykrywać miękką narzutą chroniącą jego obicie przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Wówczas nasze meble do sypialni dłużej nam posłużą.

Szafa

Musimy zdecydować, czy w sypialni chcemy trzymać też nasze ubrania czy wyłącznie rzeczy okresowo nam potrzebne i zmieniane tylko co jakiś czas ? jak pościel albo ręczniki. W tym drugim przypadku wystarczą nam tylko niskie szafki, na których będziemy mogli ustawić fotografie w ramkach albo ulubione bibeloty. Jeśli jednak zamierzamy w pokoju do nocnego odpoczynku przechowywać także odzież, wśród mebli do sypialni nie powinno zabraknąć wysokiej, dwudrzwiowej szafy. Można ustawić ją w jednym z kątów pokoju i już w kilka minut po przebudzeniu decydować, w co się ubrać danego dnia.

Stolik nocny

Kolejnym meblem do sypialni jest niewysoki stolik, na którym umieścimy lampkę nocną i rzeczy, które chcielibyśmy mieć pod ręką ? telefon komórkowy albo budzik. W zależności od preferencji może być to stylowy, elegancki mebelek przykryty serwetką albo prosta, funkcjonalna stojąca szafeczka z kilkoma szufladami. Półki Wybierając meble do sypialni, możemy też zdecydować się na wiszące półki umocowane na jednej ze ścian. Jeśli lubimy poczytać czasem w łóżku, na półkach będziemy mogli ustawić ulubione powieści obyczajowe i kryminalne. A jeżeli dobrze się czujemy w otoczeniu zieleni, ustawimy na nich doniczki ze zwisającymi kwiatami. Skoro sypialnia jest miejscem tak ważnym dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia, warto w jej aranżację włożyć nieco serca i dobrze przemyśleć, jakie meble w niej ustawić.