Japończycy już od tysięcy lat doceniają cudowne właściwości zielonej herbaty w proszku. Teraz herbata matcha podbija cały świat. Warto pamiętać, że parzenie matchy w Japonii wiąże się z ceremonią parzenia chanoyu. Na całym świecie używana jest nie tylko jako napój, ale także jako dodatek do wypieków i koktajli. Ma intensywnie zielony kolor i pudrową konsystencję. Jest jedną z najlepszych herbat o działaniu zdrowotnym.

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób powstaje herbata matcha? Ten pudrowy zielony proszek jest skutkiem zmielenia tenchy ? wysokogatunkowej herbaty, którą hoduje się na zacienionych plantacjach, uprawianej jak gyokuro, ale przetwarzanej w zupełnie inny sposób. Herbata jest ocieniana przynajmniej dwa tygodnie przed zbiorem, dzięki temu jej wzrost jest spowolniony, a liście nabierają bladego odcienia zieleni i wytwarzają aminokwasy, co wpływa na smak herbaty ? jest ona bardziej aromatyczna i słodsza. Właściwości matchy są znane na całym świecie, ale warto przypomnieć je wszystkim tym, którzy mają jeszcze wątpliwości czy w ogóle warto po nią sięgać.

Każda herbata matcha jest bogata w witaminy, a zwłaszcza w ogromne ilości witaminy C, ma też duże pokłady aminokwasów, które zawarte są w teinie, a także antyoksydantów. Zalicza się ja do jednej z najbardziej pobudzających herbat, ponieważ zawiera wysoką zawartość kofeiny. Dlatego też będzie idealnym zastępstwem dla wszystkich, którzy z jakichś powodów musieli odstawić czarną kawę.

Naukowcy na całym świecie przekonują, że herbata matcha jest prawdziwą skarbnicą antyoksydantów, czyli substancji, które mogą zapobiec rozwojowi nowotworów i chorób układu krążenia. Herbatę matcha można też pić przy cukrzycy. Można stosować ją więc jako swoisty suplement. Jedna filiżanką herbaty marcha to jak 10 filiżanek zwykłej zielonej herbaty, tyle że taka matcha jest od zwykłej zielonej herbaty bogatsza w antyoksydanty o 137 razy. Cały sekret tkwi w tym, że pijąc matchę spożywamy starte na pył liście herbaty, a nie tylko wywar z nich jak w przypadku zwykłej herbaty. Picie matchy to nie tylko działanie dla dobra swojego organizmu, ale też prawdziwy rytuał przyjemności. Wyczuwalna słodycz, bogaty aromat i ciekawa konsystencja zielonego napoju sprawia, że poczujesz się zrelaksowany i odpoczniesz naprawdę. Obecnie herbatę matcha można dostać w praktycznie wszystkich kawiarniach, które stawiają na wysoką jakość podawanych herbat i odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Jeśli nie spróbujesz, to nie przekonasz się jak fantastyczny smak i bogaty aromat ma ten zielony eliksir życia.