Firma Korg znana jest z produkcji najwyższej jakości elektronicznego sprzętu muzycznego. Jednak ich najnowsze dzieło Wavedrum Mini zasługuje na szczególną uwagę, raczej ze względu na nowatorskie podejście do gry na perkusji.

Instrument dla DJa

Oczywiście elektroniczne bębny nie są niczym nowym i już od lat korzysta z nich wiele zespołów. Jednak zaprezentowany na targach Musikmesse 2011 syntezator wnosi ożywczy powiew innowacji w tej kategorii urządzeń.

Fortepian dla Gagi

Na początku należny pochwalić jego mobilność. Cała elektronika, baterie oraz głośnik upchnięte zostały w jednym elemencie, ważącym jedynie kilogram. Jeżeli chodzi o możliwości syntezatora to są one spore. Można dzięki niemu osiągnąć 100 różnych dźwięków charakterystycznych dla instrumentów perkusyjnych i nie tylko. Dodatkowo stworzone w ten sposób sample możemy nagrywać, zapętlać i nakładać na siebie tworząc w zasadzie "ma żywo" gotowe utwory.

Wieszak na gitarę

Najważniejszą innowacją jest jednak specjalny "spinacz", dzięki któremu przemienimy dowolny przedmiot w instrument. Co ważne od tego do czego podłączymy urządzenie zależy także rodzaj otrzymanych dźwięków. Stół, butelka, szklanka, kubek - ten sam efekt bębna grany na każdym z tych przedmiotów brzmieć będzie inaczej!

Korg Wavedrum Mini trafić ma do sklepów w trzecim kwartale bieżącego roku. Cena jeszcze nie znana.

źródło: www.korg.com