Lato to wyczekiwany przez większość osób czas beztroski, wakacyjnych urlopów, wyjazdów i szeroko pojętego relaksu. To moment, gdy w dużej mierze przebywamy na świeżym powietrzu, a dopisująca pogoda sprzyja wycieczkom na plażę, nad jeziora i baseny. Wiąże się to oczywiście z koniecznością skompletowania zestawu podstawowych i niezbędnych przedmiotów, które towarzyszą podczas takich wypraw. Zazwyczaj należą do nich: okulary przeciwsłoneczne, ręczniki, przekąski oraz stroje kąpielowe.

Jak wybrać właściwy strój kąpielowy?

stroje kąpielowe XXLStrój kąpielowy to coś, co zdecydowanie należy mieć w swojej szafie. To on umożliwi komfortowe spędzanie czasu w wodzie, a odpowiednio dobrany podkreśli wszelkie atuty sylwetki i ukryje drobne niedoskonałości. Obecnie oferta kostiumów kąpielowych jest na tyle szeroka i różnorodna, że może przyprawić o dezorientację. Dotyczy to zwłaszcza kobiet o krągłych kształtach, które błędnie mogą sądzić, że rynek jest zorientowany na tworzenie produktów głównie dla szczupłych pań o figurach godnych modelek, które występują w reklamach.

Nic bardziej mylnego!

Coraz więcej sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, posiada w swojej ofercie stroje kąpielowe XXL. Swoimi walorami estetycznymi nie różnią się one niemal niczym od tych występujących w mniejszych rozmiarach. Są jednak zaprojektowane w specjalny i starannie przemyślany sposób, który ma na celu zapewnić jak największą wygodę oraz wyeksponować kobiecą sylwetkę. Klientki mogą wybierać spośród dwóch standardowych typów kostiumów. Są to:

dwuczęściowe stroje kąpielowe jednoczęściowe stroje kąpielowe

Obie te opcje mają swoje wady i zalety. W przypadku kostiumów jednoczęściowych nie ma ryzyka zsunięcia się dołu lub góry, a całość doskonale przylega do ciała, modelując sylwetkę. Niestety zasłania więcej, a co za tym idzie, trudno będzie uzyskać w nim równomierną i jednolitą opaleniznę. Doskonale sprawdzi się za to podczas wizyt na krytym basenie oraz w przypadku pań, które nie lubią eksponować zbyt wiele ciała. Z kolei kostiumy dwuczęściowe umożliwią łatwiejsze i szybsze nabycie opalenizny, wygodniej będzie je nosić pod ubraniem, na przykład w drodze na plażę, oraz łatwiej dopasować do figury, bowiem można osobno zakupić górę i dół. Należy jednak pamiętać, że przy ich pomocy nie uzyskamy aż takiego efektu wysmuklenia sylwetki, jak w przypadku kostiumów jednoczęściowych.

Idealnie dopasowane do figury i gustu

Stroje kąpielowe XXL najczęściej wykonane są z wysokiej jakości tkanin i wyposażone w specjalne rozwiązania, ułatwiające ich noszenie i zwiększające poczucie komfortu podczas wodnych aktywności. Specjalne fiszbiny, które gwarantują odpowiednie ułożenie kostiumu, regulowane ramiączka, solidne zapięcia, usztywniane miseczki ? to tylko niektóre z nich. Dodatkowo, wszystkie modele występują w różnych fasonach i wersjach kolorystycznych, nierzadko obfitując w takie zdobienia, jak falbany czy hafty. To wszystko sprawia, że każda, nawet najbardziej wymagająca klientka, będzie w stanie wybrać najbardziej odpowiedni dla swojej sylwetki kostium, który jednocześnie spełnia jej wymagania estetyczne.